World Open Portugalsko, 2. hrací deň (sumár dňa)

Po prvom hracom dni boli karty aj pre našich reprezentantov rozdané a to tak, že okrem Borisa Klohnu mali všetci postup do štvrťfinále vo vlastných rukách. Ako teda dopadli?

BC1

Tomáš Král mohol urobiť rozhodujúci krok pre postup. V poslednom zápase skupiny hral s mierne favorizovaným domácim hráčom Antóniom Marquesom a hoci dobre začal, nakoniec zápas prehral tesne 1:3. Ešte viac však bude sklamaný Jakub Nagy, ktorý nedokázal zvíťaziť ani v jednom zo štyroch zápasov. Prehral so Subin Tipmanee z Thajska a zvíťaziť nedokázal ani v zápase s Rickym Stevensonom, hoci ešte po 3. smene viedol 4:1. Nakoniec však prehral 4:5.

BC2

Začneme dámou. Naša najmladšia reprezentantka Kristína Kudláčová dnes hrdinsky bojovala s jedným z favoritov na celkové víťazstvo Berndom Meintsom z Holandska a hoci prehrala 2:3, nemá sa za čo hanbiť. No zdá sa, že jej došli sily, pretože proti ďalšej Holanďanke Judith Bulthuis prehrala 0:9. Jej klubový spoluhráč Rastislav Kurilák najprv prehral 2:7 s Worawutom Saengampom z Thajska a zle to vyzeralo aj s Ukrajincom Mykytom Nafihovom, no Rastislav dokázal z 0:3 otočiť v dvoch smenách na 4:3. Žiaľ, na postup to aj tak nestačilo. Jediným postupujúcim v tejto kategórii tak bude Róbert Mezík, ktorý zdolal Patryka Barszczyka z Poľska 5:0 a potom v dramatickom zápase s Rusom Dmitrijom Kozminom vyhral až v tie-breaku, keď neudržal vedenie 3:0, no na konci sa z víťazstva tešil práve náš hráč. Ten zajtra vo štvrťfinále narazí na Cristinu Gonçalves z Portugalska.

BC3

Boris Klohna už pred dnešným zápasom nemal postup vo vlastných rukách, no dal doňho všetko a Švéda Christoffera Hagdahla porazil 5:2. No tak či tak zo skupiny nepostúpil.

BC4

Michaela Balcová dnes mala odohrať dva zápasy, no nakoniec nastúpila len proti Chorvátovi Davorovi Komarovi. Tento zápas prehrala 1:6, no v tom momente už mala v kapse kontumačné víťazstvo 13:0 nad Bastianom Kellerom z Nemecka, ktorý nenastúpil kvôli zdravotným problémom. Samuel Andrejčík odohral obidva svoje dnešné zápasy a v oboch bol úspešný. Najprv si pripísal víťazstvo 8:2 nad Nuanchanom Phonsilom z Thajska a následne otáčal z 0:2 na 3:2 zápas s domácim Pedrom da Clarom. Zajtra o 10:30h sa Miška stretne so Stephenom McGuireom z Veľkej Británie a Samuel si zahrá štvrťfinále v rovnakom čase proti Kanaďanovi Marcovi Dispaltrovi.

Držíme palce, Slovensko do toho! 🙂

Zdieľaj: