World Open Portugalsko, 1. hrací deň (sumár dňa)

V USA dnes oslavujú deň nezávislosti, na Slovensku sa chystáme na predĺžený víkend, no a v Póvoa de Varzim na severe Portugalska sa dne začalo hrať “na ostro”. V prvý hrací deň sa rozbehla súťaž jednotlivcov, do ktorej zasiahli takmer všetci naši hráči okrem Róberta Ďurkoviča.

Ako prvý nastúpil na svoj zápas Tomáš Král. Vo vyrovnanom zápase s Češkou Kateřinou Cuřínovou sa spolu ťahali o každý bod. Každý z hráčov pri svojej rozohrávke získal 1 bod a za stavu 2:2 tento zápas vyústil do tie-breaku. V ňom uspel náš reprezentant a Slovensko vďaka nemu vstúpilo do turnaju víťazstvom.

Hneď po ňom sa predstavil náš jediný zástupca v kategórii BC3. Boris Klohna mal však proti sebe jedného z najťažších možných súperov – majstra Európy Jamieho McCowana z Veľkej Británie. Favorit si tri smeny navyšoval svoj náskok až na 5:0, no Boris v záverečnej smene zmiernil prehru a zo zápasu nakoniec odišiel so skóre 3:5.

V treťom hracom kole sme mali trojité zastúpenie. Najsuverénnejší z našich hráčov v kategórii BC2 bol Róbert Mezík, ktorý nedal žiadnu šancu Idanovi Gal Weichovi z Izraela a “zostrelil” ho 16:0. Žiaľ, nedarilo sa Rastislavovi Kurilákovi, ktorý nestačil na Claire Taggart z Veľkej Británie a prehral s ňou 2:4. Ani naša najmladšia hráčka Kristína Kudláčová svoj prvý zápas neyhrala a podľahla Ukrajincovi Andrijovi Murzovi 2:6.

Po obednej pauze sa na kurty dostali aj naši reprezentanti v kategórii BC4. Samuel Andrejčík napriek prvej nevydarenej smene proti Maďarke Vivien Suha svoj zápas zvládol a vyhral 7:1. Ešte lepšie pochodila Michaela Balcová, ktorá zdolala Andrzeja Janowského z Poľska 7:0. V tom istom čase hral aj Jakub Nagy v kategórii BC1, no proti domácemu Andrésovi Ramosovi neuspel a prehral 1:4.

V záverečnom hracom kole sa na kurty po druhýkrát dostali Tomáš Král v BC1 a Boris Klohna v BC3. A zatiaľ čo Král nenadviazal na víťazstvo a s Amagoiom Arrietom zo Španielska prehral 2:5, Boris Klohna zviedol tuhý boj s domácim Avelinom Andradem, ktorý sa za stavu 4:4 dostal do tie-breaku. No z víťazstva sa tešil Portugalčan.

Zajtrajšie zápasy s našimi hráčmi začínajú už o 9:30 miestneho času (10:30 na Slovensku). Všetko podstatné z diania v Portugalsku môžete sledovať na našom Facebooku.

Držíme palce!

Zdieľaj: