Samuel Andrejčík vybojoval striebornú medailu z Boccia World Open!

Dámy a páni, máme to! Prvá medaila pre Slovensko na Boccia World Open v Portugalsku je naša. Má strieborný lesk a vybojoval ju Samuel Andrejčík v kategórii Jednotlivci BC4.

Jeho cesta do finále viedla cez samých zvučných súperov. Už vo štvrťfinále sa poriadne zapotil, keď jeho súper, Marco Dispaltro z Kanady viedol po prvej smene 3:0. No Samuel dokázal vývoj zápasu postupne otáčať a nakoniec sa radoval z víťazstva 4:3. V semifinále nastúpil vo veľkom šlágri a v priamom internetovom prenose proti Britovi Stephenovi McGuireovi. Súboj mal o to pikantnejšiu príchuť, že McGuire sa do tohto zápasu dostal vďaka víťazstvu 7:2 nad našou Michaelou Balcovou. Samuel však nič nenechal na náhodu a Britovi nedovolil v zápase uhrať ani jeden bod. Po výhre 5:0 bolo jasné, že na Slovensko priletí medaila. Finálový zápas odohral Samuel proti ďalšiemu známemu súperovi, ktorý niekoľkokrát navštívil aj Tatra Cup na Slovensku. Davor Komar z Chorvátska bol nášmu reprezentantovi vyrovnaným súperom. Po prvých dvoch smenách vyhrával Samuel tesne 2:0, no Komar v tretej smene vyrovnal na 2:2 a v poslednej smene po veľkej dráme nakoniec naklonil stav na svoju stranu.

Okrem Samuela dnes nastúpila do štvrťfinále aj Michaela Balcová, no ako bolo spomenuté vyššie, nestačila na Stephena McGuirea z Veľkej Británie. V rovnakej fáze ale v kategórii Jednotlivci BC2 skončil aj Róbert Mezík, ktorý prehral s domácou Cristinou Gonçalves 2:3.

Už zajtra o 10:30 začína súťaž párov a tímov. Držte palce, my nikam neodchádzame. 🙂

Zdieľaj: