V Záhrebe zatiaľ bez medaily, Tomáš Král k nej mal najbližšie

Foto: Roman Benický, ilustračné


6-členná slovenská výprava Slovenska v paralympijskom športe boccia v týchto dňoch súťaží na medzinárodnom turnaji v Záhrebe. Včera sa skončila časť turnaja venovaná súťaži jednotlivcov. Ani jednému členovi našej výpravy sa nepodarilo vybojovať medailu.

BRATISLAVA – Na turnaji World Boccia Intercontinental Challenger v Záhrebe v Chorvátsku sa včera (30. 3.) rozdala prvá sada medailí za súťaž jednotlivcov. Zo slovenskej výpravy to najďalej dotiahol Tomáš Král v kategórii Muži BC1. V skupine A dosiahol dve zhodné víťazstvá 10:0, najprv nad Vladyslavom Kuchtom z Ukrajiny a potom nad Romanom Sajdakom z ČR.

Vo štvrťfinále si potom poradil s Írom Padraicom Moranom po výsledku 7:3, no semifinálová prekážka bola priveľká. Jeden z najlepších hráčov sveta, Brit David Smith nedal Královi šancu a náš reprezentant po výsledku 2:10 smeroval do boja o tretie miesto. V ňom sa stretol s Andrém Ramosom z Portugalska, no ani tento zápas nevyšiel podľa predstáv. Bronzovú medailu po výsledku 7:2 si domov odvezie Portugalčan.

V kategórii Ženy BC2 postúpila z druhého miesta základnej skupiny D Kristína Kudláčová (výhra 7:3 nad Sailou Luumi z Fínska a prehra 3:5 s Vivien Nagy z Maďarska), no vo štvrťfinále jej vystavila stopku v podobe vysokej prehry 0:11 Sona Aghayeva z Azerbajdžanu.

Ani dve výhry z troch zápasov základnej skupiny A nestačili Rastislavovi Kurilákovi na postup do štvrťfinále v kategórii Muži BC2. Kurilák zvíťazil 4:3 nad Davidom Araújom z Portugalska aj 5:1 nad Andrijom Morozom z Ukrajiny, no postup mu ušiel v poslednom zápase s neskorším celkovým víťazom súťaže, Francúzom Fayçalom Meguenim, s ktorým Kurilák prehral 1:8.

Dve Slovensky boli vyžrebované do rovnakej skupiny v kategórii Ženy BC4. A žiaľ, ani jedna z nich nepostúpila ďalej. Vo vzájomnom zápase sa stretli Michaela Balcová a Kristína Vozárová. Podľa očakávaní zvíťazila skúsenejšia Balcová výsledkom 11:0. No na ďalšie zápasy nenastúpila a kontumačne ich prehrala. Zatiaľ netušíme, z akých dôvodov táto situácia nastala. Vozárová prehrala aj zvyšné dva zápasy, najprv s Natašou Bartol zo Slovinska 1:4 a následne aj s Grékyňou Foteini Bousou 0:6.

V kategórii Muži BC4 nás reprezentoval Marián Klimčo. V prvom zápase skupiny B tesne prehral s Francúzom Dorianom Decarmem 4:5, potom aj vysoko 0:11 s Artemom Kolinkom z Ukrajiny a zvíťazil až v treťom zápase skupiny nad Dannym Cohenom-Solalom z Izraela 6:0. Zo skupiny však nepostúpil.

Dnes pokračuje turnaj súťažou párov a tímov. Držte palce.

Zdieľaj: