Šesťčlenná slovenská výprava sa už čoskoro predstaví v Záhrebe

Sezóna 2023 sa naplno rozbehla a naši reprezentanti sa už od 25. marca predstavia na prvom medzinárodne bodovanom turnaji Intercontinental Challenger v hlavnom meste Chorvátska – v Záhrebe.

BRATISLAVA – 22 zúčastnených krajín a medzi nimi 6 reprezentantov Slovenska. Toto sú základné čísla, ktoré je dobré vedieť pred začiatkom medzinárodného turnaja World Boccia Intercontinental Challenger Zagreb 2023. Z pohľadu Slovenska sa jedná o prvý medzinárodný turnaj v tomto roku a úlohou našich hráčov bude nazbierať čo najviac bodov do medzinárodných rebríčkov. Sezóna 2023 sa tiež dá označiť ako “pred-paralympijská”, takže všetci zúčastnení hráči budú bojovať nielen o to, aby si preniesli čo najviac bodov potrebných pre kvalifikáciu na PH, no budú si môcť porovnať aj formu s inými hráčmi.

Slovenskú výpravu bude tvoriť šestica športovcov. Zoradili sme ich podľa kategórií:

BC1

Tomáš Král

BC2

Rastislav Kurilák, Kristína Kudláčová

BC4

Michaela Balcová, Kristína Vozárová, Marián Klimčo

Realizačný tím

Pavel Král (športový asistent, tréner), Matúš Grega, Marcel Kudláč, Peter Balco, Štefan Vozár, Gabriela Buššová (asistenti), Martin Gabko (tréner)

Všetci hráči v kategóriách BC1 a BC2 sa zúčastnia aj súťaže Tímov BC1/BC2. Pár BC4 utvorí Kristína Vozárová s Mariánom Klimčom.

Držte doma palce.


Oficiálna stránka turnaja

Zdieľaj: