Prvá sada medailí v tejto sezóne je rozdaná

V sobotu 11. marca 2023 sa v bratislavskej športovej hale Dom športu na Junáckej ulici uskutočnil prvý tohtosezónny turnaj – 1. ligové kolo v paralympijskom športe boccia. Športová hala na Junáckej sa pomaly ale isto stáva domovom pre bocciu a to vďaka svojej veľkej rozlohe a dobrému zázemiu. Premiéru mali noví klasifikovaní hráči Andrej Szabo a Ivana Kováčová.

Vo väčšine kategórií neprišlo k žiadnym mimoriadne prekvapivým výsledkom.

BC1

Suverénom v kategórii BC1 aj naďalej zostáva Tomáš Král. Sekundoval mu ďalší skúsený hráč Jakub Nagy, ktorý sa umiestnil na druhom mieste a bronzovú medailu vybojoval Denis Jakabovič.

Medailisti:

1. Tomáš Král (ŠK TP Victoria Banská Bystrica)
2. Jakub Nagy (ŠK Hendyhelp Šamorín)
3. Denis Jakabovič (ŠK Altius)

Výsledky BC1 (.pdf)

BC2

V kategórii BC2 ovládol turnaj Róbert Mezík, no dobrý turnaj odohral Peter Novota, ktorý dosiahol na finálovú účasť a nakoniec si odnáša striebro. Bronz putuje do vitríny ZOM Prešov vďaka Rastislavovi Kurilákovi.

Medailisti:

1. Róbert Mezík (ŠK Altius)
2. Peter Novota (ŠK Altius)
3. Rastislav Kurilák (ŠK Boccia ZOM Prešov)

Výsledky BC2 (.pdf)

BC3

Mierne prekvapenie nastalo v kategórii BC3, kde Ľubka Škvarnová získala zlato pred svojim reprezentačným kolegom Borisom Klohnom. Svoju prvú národnú medailu vybojoval bronzový Šimon
Ján Mizera, klubový spoluhráč Borisa Klohnu v rámci ZOM Prešov.

Medailisti:

1. Ľubka Škvarnová (ŠK OMD v SR Farfalletta Žilina)
2. Boris Klohna (ŠK Boccia ZOM Prešov)
3. Šimon Ján Mizera (ŠK Boccia ZOM Prešov)

Výsledky BC3 (.pdf)

BC4

Našu „elitnú“ kategóriu ovládla na 1. ligovom kole medailista z uplynulých Majstrovstiev sveta Michaela Balcová. Na druhom mieste sa umiestnil Marián Klimčo a ďalší niekoľkonásobný medailista z medzinárodných turnajov, Samuel Andrejčík bral na turnaji bronz.

Medailisti:

1. Michaela Balcová (ŠK Altius)
2. Marián Klimčo (ŠK Boccia ZOM Prešov)
3. Samuel Andrejčík (ŠK TP Victoria Banská Bystrica)

Výsledky BC4 (.pdf)

BC5

Na pomyselný „trón“ v kategórii BC5 opäť usadol Ľuboš Kondela. Paulína Ryšavá získala striebornú medailu a jej klubový spoluhráč z ŠK Altius Peter Varga bral bronz.