Slovensko odchádza zo Záhrebu bez medailí

Foto: fb.com/Zagreb 2023 WorldBoccia Intercontinental Challenger


Počas uplynulého týždňa (25. 3. – 2. 4. 2023) sa v športovej hale Dom sportova v Záhrebe v Chorvátsku uskutočnil prvý medzinárodne hodnotený turnaj tejto sezóny World Boccia Intercontinental Challenger. Slovensko malo 6-členné zastúpenie, no ani jednému zo 6 hráčov sa nepodarilo získať niektorý z cenných kovov.

BRATISLAVA – O súťaži jednotlivcov sme už písali, preto sa v tomto článku pozrieme na súťaž párov a tímov.

Tím BC1/BC2 v zložení Tomáš Král – Rastislav Kurilák – Kristína Kudláčová bol vylosovaný do trojčlennej skupiny spolu s Holandskom a Českom. A práve federálnym derby započal svoju púť turnajom v Záhrebe. Bol to ideálny začiatok, pretože Slovensko zvíťazilo vysoko 11:2. Zápas s Holandskom však priniesol oveľa väčšiu drámu, ktorá za stavu 3:3 vyvrcholila predĺžením. V ňom sa z víťazstva nakoniec tešili Holanďania

Slovensko tak postúpilo zo skupiny z druhého miesta a namiesto priameho postupu do semifinále tak muselo absolvovať štvrťfinálový súboj. Našim súperom boli hráči Izraela a tí nás ďalej nepustili. Slovensko prehralo 2:7 a skončilo už vo štvrťfinále.

Pár BC4 nastúpil v zložení Kristína Vozárová – Marián Klimčo a bol vylosovaný do skupiny A spolu so Slovinskom, Spojeným kráľovstvom a s Ukrajinou. V prvom zápase so Slovinskom náš pár prehral 1:7 a v druhom so Spojeným kráľovstvom dokonca 0:12. Po týchto dvoch výsledkoch sa Slovensku definitívne zatvorili postupové brány a ani víťazstvo 7:4 v poslednom zápase skupiny nad Ukrajinou na tomto fakte nič nezmenilo.

Slovenská reprezentácia by sa najbližšie mala predstaviť v Kanade na Svetovom pohári, ktorý sa uskutoční od 23. 4 do 1. 5. v Montreale.


Všetky výsledky

Zdieľaj: