V Riu sa začínajú Majstrovstvá sveta v boccii

Od 3. do 14. decembra 2022 sa v brazílskom meste Rio de Janeiro uskutoční “karneval” tých najlepších boccistov planéty v podobe Majstrovstiev sveta. Uskutočnia sa v Arena Carioca 1, čo je hala, v ktorej sa uskutočnili olympijské aj paralympijské hry v roku 2016. Je to zároveň športovisko susediace s tým, v ktorom Slovensko získalo na Paralympijských hrách v roku 2016 svoje historicky prvé paralympijské medaily.

BRATISLAVA – Už dnes, 3. decembra odletela naša výprava zložená zo šiestich športovcov, dvoch trénerov a štyroch členov realizačného tímu do dejiska Majstrovstiev sveta. Je ním azda najznámejšie brazílske mesto Rio de Janeiro. Okrem toho, že sa v ňom uskutočnili paralympijské hry, má Rio pomerne bohatú históriu spätú s bocciou. Uskutočnili sa tu niektoré medzinárodné turnaje ešte v dobe, keď neexistovala Medzinárodná športová federácia boccie (BISFed), čiže pred rokom 2013. Okrem toho sa svetová boccia vracia do Ria už druhýkrát v tomto roku. Na prelome apríla a mája sa tu totiž uskutočnil Svetový pohár.


Slovenskú výpravu tvoria šiesti športovci, menovite:

  • BC1: Tomáš Král
  • BC2: Róbert Mezík, Rastislav Kurilák, Eliška Jankechová
  • BC4: Samuel Andrejčík, Michaela Balcová

Jeden z hráčov kategórie BC2 odohrá len súťaž jednotlivcov (zisťujeme, ktorý), ostatní sa predstavia aj v súťažiach párov, resp. tímov.

Sledujte náš profil na Facebooku pre viac informácií z Majstrovstiev sveta a držte našim športovcom palce.

Zdieľaj: