Michaela Balcová je majsterkou sveta v boccii!

Reprezentantka Slovenska v paralympijskom športe boccia Michaela Balcová sa stala víťazkou MS v boccii 2022 v kategórii Ženy BC4, keď vo finále vyhrala nad Kolumbijčankou Leidy Chica Chica 4:2. Zo súťaže jednotlivcov tak Slovensko berie zlatú medailu.

BRATISLAVA – Michaela Balcová na ceste do finále neprehrala ani jeden zápas. Svoju skupinu vyhrala po výsledkoch 10:4 nad Kórejčankou Yubin Kim, 14.1 nad Normou Conchou z Čile a 5:3 Josiane Silvou z Brazílie. Vo štvrťfinále zdolala Maďarku Alexandru Szabó 5:2, semifinále zvládla po napínavom priebehu vyhrať 4:3, kde jej súperkou bola Alison Levine z Kanady a finále s vyššie spomínanou Kolumbijčankou otočila z 0:2 na konečných 4:2.

Ďalší naši reprezentanti dostali stopku vo štvrťfinále (Rastislav Kurilák po prehre s Luisom Cristaldom z Argentíny 1:7, Róbert Mezík prehral 0:7 s Watcharaphonom Vongsom z Thajska – obaja BC2, Tomáš Král prehral 3:12 s domácim Josém Carlosom Chagas de Oliveirom 3:12 v kategórii BC1), respektíve v osemfinále (Samuel Andrejčík po prehre 2:6 s Yuk Wing Leungom z Hong Kongu v kategórii BC4). Eliška Jankechová (BC2) zo skupiny nepostúpila (prehry 1:9 s Anou Costou z Portugalska a 3:4 s Kristyn Collins z Kanady).

Už zajtra pokračujú Majstrovstvá sveta súťažou párov a tímov. Držte palce.

Zdieľaj: