Slovenský Pár BC4 je vicemajstrom sveta

Po zlatej medaile Michaely Balcovej k nám z ďalekého Ria dorazila ďalšia úžasná správa. Náš Pár BC4 v zložení Samuel Andrejčík, Michaela Balcová sa z Brazílie vráti so striebornými medailami na krku. Na Majstrovstvách sveta ich zdolali iba hráči Kolumbie.

BRATISLAVA – Bola to napínavá jazda. Náš Pár BC4, obhajca majstrovského titulu z roku 2018, bol aj lídrom medzinárodného rebríčka v tejto kategórii. Bol nasadený do skupiny A, v ktorej si poradil 6:2 s Južnou Kóreou, 12:0 s Mexikom, no tretí zápas proti Kolumbii priniesol prvé zaváhanie v podobe výsledku 3:4 v prospech Juhoameričanov. Na postup zo skupiny to stačilo, Slovensko postúpilo z druhého miesta a vo štvrťfinále narazilo na víťaza skupiny B – Hong Kong.

V ňom sme aj v priamom internetovom prenose videli napínavý zápas, v ktorom sme zdolali súperov tesne 3:2. Nasledovalo semifinále proti Kanade a v ňom to oproti zápasu s Hong Kongom vyzeralo opticky jednoznačnejšie. Kanadu sme zdolali 6:2 a finále, spolu so šancou na obhajobu titulu, bolo na svete. V ňom naši reprezentanti opäť narazili na Kolumbiu – jediného súpera na turnaji, ktorý doposiaľ zdolal našich hráčov.

A svoje kvality ukázali hráči Kolumbie aj vo finále. Už po prvej smene vyhrávali 0:3 a hoci sa v ďalších dvoch smenách podarilo našim hráčom vyrovnať stav na 3:3, v poslednej smene to boli opäť Kolumbijčania, ktorí sa tešili z výhry nielen v danej smene či zápase ale aj na celom turnaji. Zápas vyhrali 3:4.

Kolumbia sa tak zaslúžene stala majstrom sveta a vystriedala náš Pár BC4 na pomyselnom majstrovskom tróne.


Slovenský Tím BC1/BC2 v zložení Tomáš Král, Róbert Mezík, Eliška Jankechová zo svojej základnej skupiny nepostúpil. Nad naše sily boli dva veľké juhoamerické národy – Argentína, s ktorou naši prehrali 3:6 a Brazília, s ktorou sme prehrali 2:7. Ani následné vysoké víťazstvo 14:0 nad Španielskom na postup do vyraďovacej časti nestačilo.


Výsledky

Foto: ANDE – Associação Nacional de Desporto para Deficientes

Zdieľaj: