Slovensko s tromi medailami z ME, Samuel Andrejčík s priamou miestenkou na Paralympiádu!

Slovenskí boccisti dosiahli počas 3. hracieho dňa na ME v boccii v španielskej Seville obrovský úspech! Z metropoly Andalúzie si odnášajú zo súťaže jednotlivcov 3 cenné kovy!

Prvý bronz vybojoval Tomáš Král v kategórii BC1, ktorý zdolal vo štvrťfinále Gréka Christosa Kypriotisa 7:4, v semifinále nestačil na Daniela Pereza z Holandska a prehral s ním 2:4, no v zápase o 3. miesto predviedol v záverečnej štvrtej smene neuveriteľný obrat a z 1:4 vybojoval víťazstvo 5:4!

Ďalší bronz si na svoje konto pripisuje Michaela Balcová (BC4). Najprv tesne vyradila vo štvrťfinále Rusa Sergeja Safina po výsledku 3:2, následne však v semifinále podľahla Nemcovi Borisovi Nicolaiovi 2:6, no v zápase o bronzovú medailu otáčala stav v zápase proti Maďarovi Lászlóovi Hegedűsovi z 3:4 na konečných 5:4!

A na záver to najlepšie. Samuel Andrejčík začal svoju púť vyraďovacou časťou štvrťfinálovým zápasom proti Nikovi Vasilimu z Grécka, ktorého vyradil po výsledku 7:3. V semifinále nedal šancu Maďarovi Lászlóovi Hegedűsovi, keď ho porazil výsledkom 7:0 a vo finále proti Borisovi Nicolaiovi si už v prvej smene vybudoval 5-bodový náskok, z ktorého síce Nemec postupne ukrajoval, no výsledok 5:4 znamená, že Samuel Andrejčík sa stal majstrom Európy a získal tak priamu miestenku na budúcoročné Paralympijské hry v Tokiu!

Dnes sa vo vyraďovacích zápasoch predstavil aj Rastislav Kurilák, no už vo štvrťfinále mu vystavila stopku po výsledku 1:6 neskoršia strieborná medailistka Claire Taggart zo Spojeného kráľovstva.

Všetkým medailistom srdečne gratulujeme! A pripomíname, že už zajtra sa začínajú súťaže párov a tímov.

Zdieľaj: