Majstrovstvá Európy (2. hrací deň)

Majstrovstvá Európy v boccii, ktoré práve prebiehajú v Seville v Španielsku, dnes večer dopísali svoju druhú kapitolu. Jej súčasťou bolo aj 10 zápasov slovenských reprezentantov.

Zatiaľ najväčšiu porciu zápasov za deň na tomto turnaji z pohľadu nášho tímu môžme hodnotiť ako úspešnú. Z 10 zápasov vyhrali naši reprezentanti 8. To znamená, že sme dnešný deň zvládli na solídnych 80%.

Dva zápasy za deň. Taký bol dnešný program Tomáša Krála, Samuela Andrejčíka a Michaely Balcovej. Práve naši háči v kategórii BC4 sa ako prví “činili”: Andrejčík porazil Melisu Osmanović z Chorvátska 9:2 a Balcová si poradila s prvou z dvoch dnešných ukrajinských prekážok – Andrija Okulova porazila 6:3. Tomáš Král odohral napínavý zápas so Španielom Serafinom Rodríguezom, ktorý dospel až do tie-breaku a na jeho konci sa po stave 3:3 tešil náš reprezentant. V rovnakom čase podľahol Martin Opát v rozhodujúcom zápase o postupové šance Andrému Ramosovi z Portugalska 3:6.

Následne nastúpili na svoje zápasy zhodne o 14.00 naši hráči v kategórii BC2. Najmenej sa darilo Kristíne Kudláčovej, ktorá prehrala s Britkou Claire Taggart 1:10. Rovnaké skóre ale v náš prospech uhral Róbert Mezík a to v zápase proti Dadimu Idanovi Gal-Weichovi z Izraela. Najväčšiu drámu z trojice týchto zápasov doprial aj divákom sledujúcim živý internetový prenos Rastislav Kurilák. Ubránil totiž svoju výhru a Holanďanku Judith Bulthuis porazil tesne 4:2.

Popoludní sa ešte raz predstavili Andrejčík, Balcová a Král. Samuel Andrejčík odohral vyrovnaný zápas s domácim Vasilem Agachem. Tento zápas rozhodlo predĺženie za stavu 4:4 a v ňom bol úspešný náš reprezentant. Ťažký a vyrovnaný zápas odohrala aj Michaela Balcová. Nestačil na ňu ďalší Ukrajinec Artem Kolinko. Naša hráčka vyhrala 3:2. A bohatý slovenský program uzavrieme víťazne. Tomáš Král presvedčivo vyhral nad Ferranom Ribasom zo Španielskom so skóre 12:0

Zajtra sa budú dohrávať súťaže jednotlivcov a spoznáme medailistov. K medailám však vedie cesta, ktorá vedie cez štvrťfinále. V ňom má istú účasť Samuel Andrejčík, ktorý o 12:45 nastúpi proti Nikovi Vasilimu z Grécka. V rovnakom čase sa vo štvrťfinále predstaví aj Michaela Balcová, ktorú preverí Rus Sergej Safin. O postup do štvrťfinále zabojujú aj Mezík a Kurilák. Ich zápasy proti Judith Bulthuis, respektíve Dadimu Idanovi Gal-Weichovi začnú o 10:30.

Držíme palce!

Zdieľaj: