Majstrovstvá Európy (1. hrací deň)

Majstrovstvá Európy v boccii sa začali dnes (27. augusta 2019) ráno súťažou jednotlivcov. Slovenských reprezentantov čakalo 6 zápasov, pričom jeden z nich bol vzájomný. Róbert Mezík sa v ňom stretol s Rastislavom Kurilákom.

Všetci naši reprezentanti dnes odohrali po jednom zápase. Úspešne do turnaja vstúpili naši hráči v kategórii BC4: Samuel Andrejčík zvíťazil nad Bastianom Kellerom z Nemecka 7:1 a ešte vyššie víťazstvo zaznamenala Michaela Balcová, ktorá zdolala Louisa Saundersa zo Spojeného kráľovstva 10:2. S prehľadom zvíťazil aj Tomáš Král, ktorý porazil Izraelčana Segiya Yaremenka 5:1.

Zo slovenského pohľadu bol dnes najzaujímavejší vzájomný zápas Róberta Mezíka s Rastislavom Kurilákom v kategórii BC2. Mezík je vyššie nielen v slovenskom ale aj svetovom rebríčku, no v tomto zápase ťahal za kratší koniec a s Kurilákom prehral 3:5.

Kristína Kudláčová vysoko prehrala v rovnakej kategórii ale v inej skupine s favorizovaným Portugalcom Abíliom Valentem 1:10 a nedarilo sa ani Martinovi Opátovi, ktorý podľahol Christosovi Kypriotosovi z Grécka 1:6.

Zajtra nás čaká bohatý zápasový program. Dohrávať sa budú zápasy v základných skupinách. S veľkou pravdepodobnosťou zajtra uvidíme v akcii cez livestream Rastislava Kuriláka, ktorý o 14:00 nastúpi na zápas proti Holanďanke Judith Bulthuis.

Držíme palce!

Zdieľaj: