Majstrovstvá Európy (4. hrací deň)

Po včerajšom výnimočnom úspechu našich boccistov v súťaži jednotlivcov nebol čas na veľké oslavy. Dnes totiž začal nový deň a s ním nová súťaž. V Seville na Majstrovstvách Európy totiž boli na rade zápasy párov a tímov. Slovensko dnes odohralo spolu 6 zápasov a vyhralo z nich 5.

Na striedačku sa na kurtoch striedal náš Pár BC4 v zložení Samuel AndrejčíkMichaela BalcováMartin Strehársky a náš Tím BC1/2 v zložení Tomáš KrálMartin OpátRóbert MezíkRastislav KurilákKristína Kudláčová. Obe naše družstvá boli nasadené do Skupín A a obe postúpili do zajtrajších semifinálových zápasov.

Pár BC4 začal svoje účinkovanie vynikajúcim výkonom a víťazstvom 11:0 nad domácimi Španielmi. Následne však prišiel na rad ťažký zápas s vynikajúcimi Rusmi, ktorý naši prehrali 3:5, no z tejto prehry sa otriasli a v treťom zápase, v ktorom im išlo o postup do semifinále, zdolali Nemcov 7:4.

Tím BC1/2 si počínal ešte suverénnejšie. V prvom zápase tiež narazil na Španielov a podobne ako Pár BC4, aj Tím si s domácimi poradil – vyhral 8:1. Následne naši reprezentanti nedovolili uhrať Grékom ani bod a vyhrali 8:0 a v treťom zápase Skupiny A dokázali vyhrať 6:4 po bojovnom výkone nad Rusmi.

Zajtra o 9:30 nastúpi náš Pár aj Tím na “dvojzápas” proti Portugalsku. Keďže to bude semifinálový duel, v hre je dvojnásobná účasť vo finálových zápasoch. Držme teda našim boccistom palce!

Slovensko do toho!

Zdieľaj: