Slovensko obhájilo titul paralympijských víťazov!

Dámy a páni, máme to! Slovenskí reprezentanti v paralympijskom športe boccia získali na Paralympijských hrách 2020 v Tokiu zlaté medaily v kategórii Párov BC4 a obhájili zlaté medaily z Ria 2016. Vo finále porazili Hong Kong 3:2 a potvrdili tak dominanciu v tejto kategórii.

Náš Pár BC4, čoby najvyššie nasadený, bol jedným z favoritov na zlato už na začiatku Paralympijských hier. No finálový súper patril k tomu najlepšiemu, čomu je možné v boccii čeliť. Zápas bol veľmi tesný.

Po prvej smene sme prehrávali 0:1 aj napriek tomu, že sme rozohrávali bielu loptu (jacka) a taktický ráz smeny bol v našich rukách.

V druhej smene však Samuel Andrejčík poslednou loptou využil voľný priestor okolo jacka a vďaka jeho hodu sme prebrali vedenie – 2:1.

Tretiu smenu sme opäť rozohrávali my a hoci to dlho vyzeralo na body pre Hong Kong, nakoniec sme v tesnej smene brali ďalší bod my a bolo 3:1.

V poslednej smene mal Hong Kong mierne navrch, no jeho reprezentantom sa podarilo v napínavom priebehu uhrať len jeden bod a skóre bolo 3:2 pre nás.

Slovensko v kategórii BC4 reprezentovali Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a v pozícii náhradníka aj Martin Strehársky. Práve pre Strehárskeho je toto prvá paralympijská medaila.

Gratulujeme!

Foto: Roman Benický

Zdieľaj: