Pár BC4 do semifinále, Tím BC1/BC2 končí

Paralympijské hry 2020 v Tokiu pokračujú a v rámci nich sa aj súťaže v boccii posunuli do svojej druhej časti. Tá ponúka zápasy párov a tímov. Slovensko reprezentuje Tím BC1/BC2 v zložení Král – Mezík – Kurilák – Kudláčová a náš Pár BC4 tvorí trojica Andrejčík – Balcová – Strehársky. Dnes sa skončila skupinová časť a účinkovanie našich reprezentantov môže pôsobiť veľmi kontrastne.

Oba naše výbery boli vylosované do päťčlenných skupín, z ktorých postupujú prvé dve krajiny rovno do semifinále.

Tím BC1/BC2

Náš Tím započal svoje účinkovanie proti domácemu Japonsku. V tíme Japonska hral aj Hidetaka Sugimura, čerstvý paralympijský víťaz zo súťaže jednotlivcov BC2. Zápas sme prehrali 2:8 a cieľ postúpiť do semifinále začal získavať prvé trhliny.

V ďalších dvoch zápasoch sme proti Južnej Kórei a Brazílii tiež ťahali za kratší koniec, no výsledky už neboli také vysoké. S Južnou Kóreou sme tuho bojovali. V každej smene bolo skóre 1:0, či už pre nás alebo pre Kórejčanov. Po šiestich smenách bolo skóre 3:3 a rozhodnúť sa muselo až v tie-breaku. Ten zvládla lepšie Južná Kórea.

Proti Brazílii sme viedli do štvrtej smeny. Potom nám Brazília odskočila na rozdiel dvoch bodov, ktorý sme v závere stiahli na rozdiel jedného bodu. Prehrali sme tesne 4:5.

Až posledný zápas proti Portugalsku, vysielaný v priamom internetovom prenose, nám konečne vyšiel. Hoci po prvých dvoch smenách sme prehrávali 0:3, zlepšili sme svoj výkon a otočili sme skóre na konečných 6:3. Na postup do semifinále to ale nestačilo.

Pár BC4

Úplne iný priebeh malo dianie v skupine A v kategórii Páry BC4. Náš pár, ktorého súčasťou je aj paralympijský víťaz súťaže jednotlivcov Samuel Andrejčík, nemal so svojimi súpermi žiadne zľutovanie. V úvodnom dni sa stretol s Brazíliou, nad ktorou náš pár vyhral finále predchádzajúcich paralympijských hier. Úspešnejší sme boli aj teraz. Vyhrali sme presvedčivo 7:3.

Darilo sa nám aj v zápase s Portugalskom, ktorý sme vyhrali vysoko 10:1 a mali sme vysoko aktívne skóre a obrovskú šancu na postup.

Podčiarkli sme ju aj v treťom zápase. Veľká Británia proti našim neuhrala ani bod. Vyhrali sme dominantne 8:0. Postup do semifinále už bol na spadnutie, no bolo potrebné zvládnuť aj posledný zápas proti Kanade.

A ukázalo sa, že zápas proti Kanade bol zo všetkých najtesnejší. Po dvoch smenách sme viedli 2:1, no v tretej Kanada pridala dva body a skóre bolo 2:3. Nakoniec sme si však víťazstvo uchmatli pre seba, pretože v poslednej smene sme pridali dva body a skóre sme otočili na konečných 4:3.

Pár BC4 tak postúpil do semifinále a zajtra o 2:30 v noci nášho času bude bojovať proti Ruskému paralympijskému výboru o druhú finálovú účasť na paralympijských hrách za sebou. V prípade víťazstva je finálový zápas naplánovaný na 8:20 nášho času. Zápas o 3. miesto začína o 5:10 nadránom nášho času.

Držte doma palce. Slovensko do toho!

Foto: Roman Benický

Zdieľaj: