Samuel Andrejčík získal zlatú medailu na Paralympijských hrách v Tokiu!

Slovensko sa prebudilo do sviatočného rána. Je to tým, že dnes oslavujeme Deň ústavy SR? Možno. No je tu ďalší dôvod na oslavy. Dámy a páni, Slovensko má zlatú medailu z paralympijských hier 2020 v Tokiu!

Nad ránom o piatej hodine nášho času sa začal v Ariake Sport Arene finálový zápas kategórie Jednotlivci BC4. V hlavnej úlohe Samuel Andrejčík a Pornchok Larpyen z Thajska. Obaja sa v súťaži jednotlivcov na tejto paralympiáde už raz stretli. V základnej skupine F vyhral Larpyen 4:1 a náš reprezentant mu tak mal čo oplácať.

A podarilo sa. V každej zo štyroch smien uhral Andrejčík jeden bod a v celkovom súčte vyhral 4:0. Vo svojom druhom finále na PH za sebou sa rodák zo Sniny mohol tešiť z prvého paralympijského zlata v súťaži jednotlivcov, ktoré si pridá do zbierky hneď vedľa zlatej medaily zo súťaže párov BC4 v Riu a striebornej medaily zo súťaže jednotlivcov, tiež z Ria.

Na dnešné oslavy však nebude mať veľa času. Už zajtra nad ránom nášho času sa rozbieha súťaž párov a tímov a Andrejčík bude spoločne s Michaelou Balcovou a Martinom Strehárskym hrať v Páre BC4, ktorý obhajuje zlatú medailu z Ria 2016.

V každom prípade, dnes je veľký deň pre slovenskú bocciu. Gratulujeme Samuelovi Andrejčíkovi k tomuto významnému úspechu a držíme mu palce aj naďalej.

Foto: Roman Benický

Zdieľaj: