Samuel Andrejčík sa prebojoval do finále Paralympijských hier 2020 v boccii!

Samuel Andrejčík dnes zvládol štvrťfinálový aj semifinálový duel a po 5 rokoch si opäť zahrá finále na Paralympijských hrách v boccii! Zajtra o 5:05 ráno nášho času sa vo finále stretne s Pornchokom Larpyenom z Thajska.

4. hrací deň malo Slovensko v súťaži jednotlivcov ešte troch reprezentantov. Róbert Mezík však prehral s výborne hrajúcim Sugimurom Hidetakom z Japonska 1:8 a Michaela Balcová, ktorá sa do štvrťfinále dostala ako víťazka svojej základnej skupiny, nestačila na úradujúceho paralympijského šampióna Yuk Wing Leunga z Hong Kongu a prehrala s ním 0:8.

Aj Samuel Andejčík mal možnosť zahrať si vo štvrťfinále proti hráčke z rovnakej krajiny. Svoj zápas zvládol, hráčku Wai Yan Vivian Lau porazil 4:1 a postúpil do semifinále. V ňom opäť hral proti súperovi z Ázie. Tentokrát ním bol Yuansen Zheng z Číny a hoci mal lepší vstup do zápasu, záver ovládol náš reprezentant, zvíťazil 5:2 a postúpil do svojho druhého paralympijského finále v kariére.

Andrejčík má tak unikátnu bilanciu – z dvoch účastí na paralympiáde má v súťaži jednotlivcov na konte dva finálové zápasy. V Riu v roku 2016 nestačil na Leunga z Hong Kongu a bral tak striebornú medailu. Zajtra ho však čaká iný súper – jeho premožiteľ zo skupinovej časti Pornchok Larpyen z Thajska. Ich zápas bude možné sledovať aj v priamom internetovom vysielaní už o 5:05.

Už teraz je jedna vec jasná: Boccia na Slovensku sa dočká medaily z dvoch paralympijských hier po sebe. A to nás čaká ešte súťaž párov a tímov. Pripomíname, že v súťaži Párov BC4 práve Slovensko obhajuje zlaté medaily…

Držte doma palce, sledujte nás na Facebooku a zajtra nad ránom silno fandite.

Slovensko do toho!

Foto: Roman Benický

Zdieľaj: