Liga mieri na východ

Dva týždne po prvom ligovom kole sa séria domácich turnajov v boccii v rámci aktuálnej sezóny sťahuje zo západu na východ – presnejšie z Bratislavy do Prešova. V tamojšej ZŠ Matice slovenskej sa v priebehu až dvoch víkendov uskutoční 2. ligové kolo.

Po úvodnom kole sa vykryštalizoval zoznam možných favoritov na víťazstvo v jednotlivých kategóriách a budeme zvedaví, ako si poradia v ďalšom zápolení. Najväčšími favoritmi na víťazstvo sú už tradične členovia slovenskej reprezentácie naprieč kategóriami: v BC1 Tomáš Král, v BC2 Rastislav Kurilák a Róbert Mezík a v BC4 niekto z trojice Samuel Andrejčík – Michaela Balcová – Martin Strehársky. Situácia sa zaujímavo vyvíja v BC3, kde Boris Klohna – ktorý bude v druhom ligovom kole spolu s ďalšími hráčmi klubu ZOM Prešov považovný za domácich – nedokázal naplniť rolu favorita v 1. kole. Bude určite silno motivovaný vrátiť Michalovi Tižovi finálovú prehru z Bratislavy. V kategórii BC5 sa pravdepodobne budeme môcť tešiť na ďalší diel súboja medzi Petrom Vargom a Dušanom Sotoniakom.

Počas tohto víkendu budú v akcii hráči v kategóriách BC3 (v sobotu) a BC2 (v nedeľu). Budúci víkend ich vystriedajú hráči v kategóriách BC1 (v sobotu) a v BC4, resp. BC5 (v nedeľu).


Skupiny a časový rozpis: BC3 (.pdf) | BC2 (.pdf)

Zdieľaj: