Intercontinental Challenger v Záhrebe: Slováci postúpili v súťaži Párov BC3 do semifinále!

Foto: Matúš Grega

Slovenskí reprezentanti v paralympijskom športe boccia Boris Klohna (asistent Michal Kall) a Ľuba Škvarnová (asistentka Juliana Marušáková) postúpili na medzinárodnom turnaji Intercontinental Challenger v súťaži Párov BC3 do semifinále! Zajtra o 10:35 nastúpia v boji o finále proti “trom korunkám” zo Švédska.

ZÁHREB, BRATISLAVA – V trojčlennej skupine B bolo okrem Slovenska vylosované rebríčkovo nižšie postavené Nemecko a vyššie postavený Singapur. V prvom našom zápase naši boccisti nedovolili uhrať Nemcom ani jeden bod a po dobrom výkone vyhrali 7:0. V zápase proti Singapuru bol miernym favoritom náš súper. No aj v tomto zápase sme kontrolovali vývoj stretnutia a opäť z toho bola “sedmička”. V tomto prípade bol konečný výsledok 7:1.

Zajtra o 10:35 nastúpi náš Pár BC3 na kurte č. 5 proti Švédsku. Na tomto turnaji s nimi máme pomerne bohatú, hoci nepríjemnú skúsenosť. V súťaži jednotlivcov prehral Boris Klohna s Christofferom Hagdahlom 2:4 a Ľuba Škvarnová s Mariou Bjurström 0:7. Preto bude miernym favoritom náš súper. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí Singapur a Česko.

Zaujímavosť na záver: Keď sa v Záhrebe konal medzinárodný turnaj v boccii naposledy, Slovensko v kategórii Páry BC3 taktiež odohralo semifinále proti Švédsku. Následné finále proti Česku prinieslo Slovákom historicky prvú zlatú medailu v kategórii BC3. Rovnaký scenár sa teoreticky môže zopakovať, ak Slovensko aj Česko svoje semifinálové zápasy vyhrajú.

Držte doma palce.

Zdieľaj: