Intercontinental Challenger v Záhrebe: Klohna zastavený vo štvrťfinále, Škvarnová už v skupine

Foto: Matúš Grega

ZÁHREB, BRATISLAVA – Slovenskí reprezentanti v paralympijskom športe boccia Ľuba Škvarnová (asistentka Juliana Marušáková) a Boris Klohna (asistent Michal Kall), obaja v kategórii BC3, ukončili svoje účinkovanie na medzinárodnom challengeri v Záhrebe v súťaži jednotlivcov. Turnaj sa koná pod taktovkou medzinárodnej federácie World Boccia a je prvým tohtoročným medzinárodne bodovaným v tomto roku.

Ľuba Škvarnová bola do skupiny A nasadená s Mariou Bjurström (Švédsko), Sze Ning Toh (Singapur) a s Joanou Pereira (Portugalsko). Prvé dve súperky boli už pred turnajom nasadené vyššie ako naša reprezentantka. A žiaľ, v týchto zápasoch Škvarnová nezískala ani bod. So súperkou zo Singapuru prehrala 0:9 a so Švédkou 0:7. V tomto momente už stratila šancu na postup zo skupiny a ani v treťom zápase proti novo-klasifikovanej Portugalčanke nezvíťazila. Prehra 1:4 odsunula Škvarnovú na chvost skupiny A.

Boris Klohna v mužskej kategórii dosiahol v skupine B lepšie výsledky. Jeho súpermi boli Marko Arambašić (Chorvátsko), Gabriele Zendron (Taliansko) a Christoffer Hagdahl (Švédsko). V prvom zápase porazil Klohna domáceho Arambašića 6:3, v druhom zápase zdolal aj Taliana výsledkom 4:1 a už mal zabezpečený postup do štvrťfinále. V treťom zápase tak išlo o priamy súboj o prvé miesto v skupine a lepšie vyžrebovanie vo štvrťfinále. Dobre rozbehnutý zápas však Klohna nakoniec prehral 2:4 a do súboja o semifinále tak bol nasadený proti úradujúcemu paralympijskému víťazovi Adamovi Peškovi z Česka. Boris bojoval srdnato a statočne, no nakoniec prehral 3:4 a do semifinále nepostúpil. Zo všetkých porazených štvrťfinalistov mal však najmenší rozdiel v skóre, takže by mu malo patriť konečné 5. miesto.

Zajtra pokračuje turnaj súťažou párov a tímov a obaja naši reprezentanti spoločne nastúpia v kategórii Páry BC3. Akonáhle bude známe vylosovanie, budeme vás o ňom informovať. Držte doma palce.

Zdieľaj: