Intercontinental Challenger v Záhrebe: Slovenský Pár BC3 má striebro!

Slovenský športový pár v paralympijskom športe boccia v zložení Boris Klohna (asistent Michal Kall) a Ľuba Škvarnová (asistentka Juliana Marušáková) získali na medzinárodnom turnaji v Záhrebe strieborné medaily! Vo finále ich zdolal český pár Adam Peška – Marcela Čermáková 2:5.

ZÁHREB, BRATISLAVA – Po troch rokoch sa do hlavného mesta Chorvátska vrátila medzinárodná boccia a slovenskí reprezentanti, hoci v porovnaní s predchádzajúcim spomínaným turnajom v značne nižšom počte, opäť dokázali zobrať medaily.

V skupinovej fáze dokázali naši hráči zdolať Nemecko 7:0, Singapur 7:1 a do semifinále postúpili z prvého miesta v skupine B. V ňom narazili na Švédsko, ktoré bolo v rebríčku vyššie postavené. Už po dvoch smenách bolo skóre 4:0 pre náš Pár. Následne síce Švédi znížili, no na výhru im to nestačilo. Slovensko vyhralo 4:2 a postúpilo do finále. A presne ako na predchádzajúcom turnaji v Záhrebe, aj teraz boli našimi finálovými súpermi Česi.

História sa však nezopakovala úplne, pretože s favorizovanými Čechmi sme aj napriek dobrému úvodu prehrali 2:5. Prvá smena našim vyšla a získali v nej 2 body. No následne Česi spresnili svoju hru a postupne otočili skóre vo svoj prospech. Slováci tak odchádzajú zo Záhrebu so striebornými medailami na krku.