Druhé ligové kolo je skompletizované

Súťažami v kategóriách BC3, BC4 a BC5 pokračovalo 2. ligové kolo v paralympijskom športe boccia, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch MŠ a ZŠ Námestie Kráľovnej pokoja 4 v Prešove. Prinieslo napínavé finálové zápasy ale poďme pekne po poriadku. 🙂

PREŠOV, BRATISLAVA – V kategórii BC3 bolo prihlásených 5 hráčov, čo znamenalo, že sa hralo vo veľkej 5-člennej finálovej skupine bez ďalšieho pokračovania v play-off. Situácia bola zamotaná, no dvaja najväčší favoriti na víťazstvo – Boris Klohna (ŠK Boccia ZOM Prešov) a Ľuba Škvarnová (ŠK OMD Farfalletta Žilina) sa stali najúspešnejšími hráčmi skupiny. Presnejšie: Boris Klohna, čoby domáci hráč, bral zlatú medailu a to aj napriek zaváhaniu s ďalším domácim hráčom Šimonom Jánom Mizerom (3:5). Kľúčový zápas proti Škvarnovej však zvládol (3:1) a ten mu vyniesol zlato. Na bronzovú medailu dosiahol Michal Tižo, ktorý mal rovnaký pomer výhier ako Miroslav Bielak (obaja ŠK OMD Farfalletta Žilina), no lepší výsledok zo vzájomného zápasu.

Výsledky BC3 (.pdf)


Pri neúčasti Samuela Andrejčíka a Michaely Balcovej nabrala na relevantnosti otázka, kto sa stane víťazom 2. ligového kola v kategórii BC4. Spomedzi 6 prihlásených hráčov rozdelených do dvoch 3-členných skupín postúpili zo Skupiny A z prvého miesta Marián Klimčo (ŠK Boccia ZOM Prešov) a z druhého miesta Róbert Ďurkovič (ŠK Altius). Na nepostupovej tretej priečke skončila Kristína Vozárová (ŠK TP Victoria Banská Bystrica).

V skupine B postúpil s celkovým skóre 32:0 Martin Strehársky (ŠK Altius) z prvého miesta. Doplnil ho Martin Rom (ŠK OMD Boccian Bratislava) na druhom mieste , zatiaľ čo pred postupovými bránami zostal Martin Burian (ŠK OMD Boccian Bratislava).

V semifinále sa darilo víťazom skupín. Do finále postúpil Marián Klimčo po výhre 7:0 nad Martinom Romom a v “súboji veteránov” zdolal Martin Strehársky svojho klubového kolegu Róberta Ďurkoviča 6:1. Ďurkovič si následne s prehľadom vybojoval bronz po vysokej výhre 12:1 nad Martinom Romom. Zato finále nebolo vôbec jednoznačné. Dokonca musel o víťazovi rozhodnúť až tie-break, pretože po štyroch smenách bolo skóre 4:4. Nakoniec zlato putuje do Bratislavy zásluhou Martina Strehárskeho.

Výsledky BC4 (.pdf)


Tri skupiny, každá s tromi účastníkmi. Také bolo rozloženie síl v kategórii BC5. Z každej skupiny postúpil len víťaz a iba jeden hráč z druhého miesta s najlepším skóre. V skupine A boli skontumované zápasy Petra Hupiana (ŠK Žarnovica) a tak jediný výsledok priamo z hry bol ten medzi Ľubošom Kondelom (ŠK OMD Farfalletta Žilina) a Adrianou Mateášikovou (ŠK Altius), so šťastnejším koncom pre Kondelu (výhra 5:2).

V skupine B dominoval Peter Varga (ŠK Altius), ktorý vyhral “na nulu” oba svoje zápasy (9:0 nad Michalom Vandlíkom a 8:0 nad Martinom Tomaškom). Zaujímavé dianie sme videli v skupine C, kde sa presadila domáca Anna Mihová, ktorá zvíťazila 5:2 nad Dušanom Sotoniakom (ŠK OMD Farfalletta Žilina) a vysoko 12:1 nad Denisou Oslejovou (ŠK OMD Boccian Bratislava). Ako víťazka postúpila do semifinále, kde ju doplnil z pozície najlepšieho hráča z druhých miest práve Sotoniak.

Klubové semifinálové derby medzi Kondelom a Sotoniakom zvládol lepšie prvý menovaný, ktorý zvíťazil 6:1. V druhom semifinále zvíťazila Mihová nad Vargom 5:0 a zabojovala tak o zlato. V súboji o bronz Dušan Sotoniak zvíťazil “tenisovo” 6:2 nad Petrom Vargom. Podobne ako finále v BC4, aj finále v kategórii BC5 musel rozhodnúť až tie-break. Opäť to bolo za stavu 4:4 a opäť bol na “smutnejšom” konci domáci zástupca. Anna Mihová nestačila na Ľuboša Kondelu, ktorý má s finálovými zápasmi v tejto kategórii bohatšie skúsenosti.

Výsledky BC5 (.pdf)


Foto: Matúš Grega

Zdieľaj: