Boris Klohna premierovo strieborný na World Boccia Challenger v Heraklione

V gréckom meste Heraklion sa od 20. – 28. októbra konal World Boccia Challenger. Slovenská výprava bojovala o body do medzinárodného rebríčka World Boccia.

V Heraklione nás zastupoval z kategórie BC2 Peter Novota a z kategórie BC3 Ľuba Škvarnová a Boris Klohna, ktorý získal svoju historicky prvú medailu v jednotlivcoch s asistentom Michalom Kallom.

Kategória BC2

Peter Novota prehral v prvom kole skupinových zápasov s Belgičanom Francisom Romboutsom 1:7,  v druhom kole však už vyhral nad Johannesom Ndeshipanda Kahimom z Namíbie 6:3, čo mu stačilo na následný postup zo skupiny. Nad jeho sily však už bol v štvrťfinále žiaľ ostrieľaný súper z Brazílie Maciel Santos, ktorému nestačil a prehral 0:9.

Kategória BC3

Ľuba Škvarnová z kategórie BC3  so svojou asistentkou Gabrielou Buššovou v prvom kole skupinovej fázy prehrala 2:5 proti svojej súperke z Veľkej Británie Robyn Mcbride v druhom kole už však vyhrala nad Taliankou Giuliou Marchisio 5:1. V štvrťfinále sa nedokázala prebojovať cez súperku zo Švédska Mariou Bjurstrom a prehrala 2:5, čo jej nedovolilo pokračovať do bojov o medaily.

Z kategórie BC3 Boris Klohna so svojim asistentom Michalom Kallom vyhral úvodný zápas 18:0 nad Katjovivarom Tjombe z Namíbie a v druhom kole vyhral aj nad Nemcom Ilker Icözom 8:2, čo mu zabezpečilo prvé miesto v skupine a postup do ďalších súbojov. V playoffs vyhral 7:1 nad Samirom Mostafom z Egypta, vo štvrťfinále vyhral tesne 3:2 nad Francúzom Sebastienom Objoisom a v semifinále sa mu podarilo vyhrať tesne 3:2 nad Talianom Gabrielem Zendronom.  Nakoniec si Boris s Michalom vybojovali druhé miesto po tom, čo vo finále Boris prehral proti favorizovanému 6-násobnému paralympijskému medailistovi, Grékovi Grigoriosovi Polychronidisovi 2:5.

Páry BC3

V BC3 pároch Slovensko prehralo v prvý skupinový zápas nad Španielskom 4:5 a v druhom zápase nestačili na Taliansko, ktorému podľahli 2:4. Zo skupiny tak nepostupili.

Zdieľaj: