V Bratislave sme spoznali víťazov tretieho ligového kola

Tretie ligové kolo v paralympijskom športe boccia uzavrelo trilógiu turnajov, po ktorých sme sa dozvedeli, ktorí hráči a ktoré hráčky sa zúčastnia októbrových Majstrovstiev SR. Boli sme svedkami aj jednej (ne)premiéry a množstva skvelých zápasov.

BRATISLAVA – Športová hala Dom Športu na Junáckej v Bratislave sa zrejme stáva “hlavným miestom” slovenskej boccie. Vo svojich priestoroch opäť privítala množstvo športovcov pripravených podať kvalitné výkony a vylepšiť si postavenie v národnom rebríčku.

BC1

Už stálym favoritom na zisk zlatej medaily bol Tomáš Král (ŠK TP Victoria Banská Bystrica), ktorý aj v Bratislave potvrdil svoje dominantné postavenie a do svojej zbierky pridal ďalšiu zlatú medailu. Strieborným medailistom bol Adam Fekete (ŠK Boccia ZOM Prešov), ktorý sa zrejme stáva novým Královým vyzývateľom, pretože táto dvojica sa stretla vo finále aj v máji počas druhého ligového kola v Prešove. Bronz si pripísal na svoje konto Denis Jakabovič (ŠK Altius) a pomyselná “zemiaková” medaila patrí Samuelovi Slobodovi (ŠK Hendyhelp Šamorín)

Výsledky BC1 (.pdf)


BC2

Kvalitne obsadená kategória, v ktorej bol miernym favoritom na celkové víťazstvo vicemajster Európy Róbert Mezík, priniesla množstvo zaujímavých výsledkov a vygenerovala aj nové meno, ktoré budeme do budúcna sledovať. Skupinu A bolo možné považovať ako “skupinu smrti”, nakoľko práve obaja finalisti zišli práve z nej. A tými finalisti boli Róbert Mezík (ŠK Altius) a jeho reprezentačný kolega Rastislav Kurilák (ŠK Boccia ZOM Prešov). Z celkového víťazstva sa nakoniec radoval hráč ZOM-u Prešov, ktorý porazil Mezíka 4:2. A nové meno zo začiatku tohto odseku? Ivana Kováčová (ŠK Boccia ZOM Prešov), ktorej sa podarilo ako jedinej žene prebojovať sa do semifinále. V boji o tretie miesto síce prehrala s Petrom Novotom (ŠK Altius) 5:6, no dostala sa ďalej než napríklad Eliška Jankechová či Kristína Kudláčová.

Výsledky BC2 (.pdf)


BC3

6 hráčov rozdelených do dvoch 3-členných skupín – taký bol hrací systém v kategórii BC3. Najďalej sa podľa očakávaní dostali reprezentanti Boris Klohna (ŠK Boccia ZOM Prešov) a Ľuba Škvarnová (ŠK OMD Farfalletta Žilina). Ich finálový súboj zvládol lepšie Klohna, ktorý dohral finále s čistým štítom a po výsledku 7:0 berie domov zlato. Bronz berie domov Miroslav Bielak, ktorý zdolal svojho klubového spoluhráča Michala Tiža (obaja ŠK OMD Farfalletta Žilina) 7:1.

Výsledky BC3 (.pdf)


BC4

Pri neúčasti Michaely Balcovej a Samuela Andrejčíka (k nemu sa ešte v článku vrátime) v kategórii BC4 sa okruh favoritov na zisk zlata mierne rozšíril. Najlepšie sa darilo skúsenému reprezentantovi Martinovi Strehárskemu (ŠK Altius), ktorý vo finále zdolal Mariána Klimča (ŠK Boccia ZOM Prešov) 5:1. Bronz berie Róbert Ďurkovič (ŠK Altius), ktorý vyhral nad Kristínou Vozárovou (ŠK TP Victoria Banská Bystrica) 9:2.

Výsledky BC4 (.pdf)


BC5

Sľúbili sme, že k téme Samuel Andrejčík sa ešte vrátime. Najúspešnejší slovenský reprezentant bol totiž preklasifikovaný do kategórie BC5 a svoje účinkovanie v tejto kategórii nemožno označiť inak ako “do mesta prišiel nový šerif”. A okamžite začal úradovať. Turnajom prešiel bez straty jedinej smeny a dominantne ovládol turnaj. Jeho finálovou súperkou bola Anna Mihová (ŠK Boccia ZOM Prešov), no mnohonásobnému reprezentantovi nedokázala výraznejšie vzdorovať. Tretie miesto získal doterajší matador kategórie Ľuboš Kondela (ŠK OMD Farfalletta Žilina).

Výsledky BC5 (.pdf)


Tlačová správa (.pdf)

Zdieľaj: