Príďte povzbudiť najlepších boccistov na Majstrovstvá SR

Počas najbližšieho víkendu, čiže 14. až 15. októbra 2023 sa v bratislavskom Dome športu na Junáckej 6 uskutoční 22. ročník Majstrovstiev SR v paralympijskom športe boccia. Súčasťou podujatia budú aj otvorené majstrovstvá párov a tímov, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 15. októbra a ktoré budú mať aj medzinárodné obsadenie.

BRATISLAVA – Zdá sa, že v Bratislave našla boccia svoje útočisko v Športovej hale Dom Športu na Junáckej 6. Uskutočnilo sa tu tohtoročné 1. aj 3. ligové kolo a niekoľko turnajov hostila táto hala aj minulý rok. A keďže október už dlhšie možno považovať za tzv. majstrovský mesiac, tak sa v tejto tradícii pokračuje aj počas prebiehajúceho roka.

Majstrovstvá SR patria k vrcholu domáceho kalendára. Je to výberový turnaj, ktorého sa môže zúčastniť iba 6 najlepších hráčov v každej kategórii podľa aktuálneho vydania národného rebríčka. Preto môžeme predpokladať, že čo zápas, to napínavý priebeh.

Najväčšiu šancu na zisk majstrovského titulu vo svojich kategóriách majú naši reprezentanti: Tomáš Král v BC1, niekto z dvojice Róbert Mezík – Rastislav Kurilák v BC2, Boris Klohna alebo Ľuba Škvarnová v BC3, či Martin Strehársky v BC4. V kategórii BC5, ktorá zatiaľ nebola uvedená na medzinárodnej bodovanej scéne, je okruh favoritov širší, no očakávame víťazstvo niekoho z dvojice Peter Varga – Dušan Sotoniak.

Nedeľa bude patriť súťaži párov a tímov a ako sme písali vyššie, okrem hráčov zo Slovenska nás svojou návštevou poctia aj hostia zo zahraničia, presnejšie z Českej republiky, Maďarska a Slovinska. Súťaž párov a tímov sa síce neráta do národného rebríčka, no vďaka účasti zahraničných hráčov sa jej kredit neustále zvyšuje.

Prvé zápasy počas oboch dní začínajú o 9:15. Vstup je voľný. Príďte povzbudiť svojich favoritov.


Propozície – sobota (.pdf)

Propozície – nedeľa (.pdf)

Časový rozpis – sobota (.pdf)

Časový rozpis – nedeľa (.pdf)

English (.rar)

Zdieľaj: