Traja Slováci s istým postupom do štvrťfinále!

Slovenskí reprezentanti v paralympijskom športe boccia dnes uzavreli svojimi záverečnými zápasmi skupinovú časť súťaže jednotlivcov na Paralympijských hrách v Tokiu. Zo šiestich zástupcov s dvojkrížom na hrudi aj napriek dnešným piatim prehrám postupujú do štvrťfinále traja z nich – Róbert Mezík (BC2), Samuel Andrejčík a Michaela Balcová (obaja BC4).

Z troch vyššie menovaných dokázala iba Michaela Balcová postúpiť z prvého miesta v skupine, ktoré zaručovalo istý postup do štvrťfinále. Vo svojej skupine zdolala Borisa Nicolaia z Nemecka 6:1 aj oboch reprezentantov Kolumbie – včera Dubana Celyho 10:2 a dnes Leidy Chica Chicu 7:4. Zajtra ju však čaká ťažký súper – Yuk Wing Leung z Hong Kongu, posledný paralympijský víťaz z Ria 2016.

Samuel Andrejčík mal vo svojej skupine tiež dvoch zástupcov z jednej krajiny, no v jeho prípade sa jednalo o hráčov z Thajska. Pred nimi si poradil s Louisom Saundersom zo Spojeného kráľovstva 7:3. Zdolal aj prvého z Thajcov – Ritthikraia Somsanuka 8:0. No v dnešnom priamom internetovom prenose prehral s Pornchokom Larpyenom 1:4. Andrejčíkove skóre bolo však dostatočne vysoké na postup z druhého miesta. Aj Andrejčík nastúpi proti súperke z Hong Kongu – premožiteľke Martna Strehárskeho Wai Yan Vivian Lau.

Aj Róbert Mezík čakal na postup na skóre z druhého miesta. Hoci vyhral nad Francisom Romboutsom z Belgicka 10:2 a zdolal aj Willa Hipwella zo Spojeného kráľovstva 6:3, dnes bol nad jeho sily Worawut Saengampa z Thajska, s ktorým náš reprezentant prehral 4:10. Aj samotné čakanie na štvrťfinálového súpera bolo v Mezíkovom prípade napínavé. V jednej z ostatných skupín bol podaný protest voči niektorému z postupujúcich, čo by v prípade úspešnosti tohto protestu ovplyvnilo aj meno súpera, s ktorým si Mezík zmeria sily. Nakoniec tento protest nebol úspešný a tak Mezík nastúpi proti domácemu Hidetakovi Sugimurovi.

Držte palce a sledujte náš Facebook pre aktuálne informácie.

Foto: Roman Benický

Zdieľaj: