Slovenské double v krajine tisícich jazier

Na Európskych mládežníckych paralympijských hrách (EPYG) vo fínskom Pajulahti, ktoré sa uskutočnili od 27. 6. do 4. 7. 2022 sa v rámci turnaja v boccii podarilo Slovensku ovládnuť kategóriu BC2 – ženy. V čisto slovenskom finále zdolala Eliška Jankechová Kristínu Kudláčovú 7:0.

PAJULAHTI, BRATISLAVA – Slovensko sa predstavilo na EPYG v boccii s piatimi hráčmi. V kategórii BC1, ktorá bola zlúčená pre mužov aj ženy dohromady, sa predstavili Rebeka Húsvéthová a Samuel Sloboda. Obaja boli nasadení do rovnakej skupiny, no ani jeden z nich ďalej nepostúpil.

V kategórii BC2 – ženy sme mali hneď tri želiezka v ohni. Kristína Kudláčová v skupine A postúpila z druhého miesta po tom, čo podľa oficiálnych údajov na stránke World Boccia bola pôvodná víťazka skupiny Nina Levy z Izraela označená ako nespôsobilá pre súťaženie. V skupine B sa spolu stretli Nina Melicherová a Eliška Jankechová. Prvá menovaná z trojčlennej skupiny nepostúpila, no Jankechová z druhého miesta áno.

V semifinále Jankechová porazila Catarinu Monteiro z Portugalska 5:3 a Kudláčová zdolala Elisavet Iosifidou z Grécka vysoko 8:2. Finále bolo jasne v réžii Jankechovej, ktorá potvrdila dobrú formu v tejto sezóne a vyhrala nad Kudláčovou 7:0.