Reprezentanti zabojujú na poslednom turnaji v roku o účasť na paralympiáde v Tokiu

Slovenská reprezentácia v boccii sa v týchto chvíľach už nachádza na mieste posledného medzinárodného bodovaného turnaja v tomto roku – v portugalskom meste Póvoa de Varzim, cca 30km severne od Porta. V silnej konkurencii hráčov z celého sveta zabojuje o ďalšie miesta na budúcoročnej paralympiáde v Tokiu. To všetko sa udeje na turnaji BISFed 2019 Boccia World Open.

Kto nás reprezentuje?

V kategórii BC1 sa popri “stálici” Tomášovi Královi predstaví Jakub Nagy. V kategórii BC2 to budú Róbert Mezík, Rastislav Kurilák a mladá Kristína Kudláčová. V kategórii BC4 to bude Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a debutantka Kristína Vozárová. V kategórii BC3 zastúpenie nemáme.

Realizačný tím tvoria Martin Gabko, Martina Kinčešová, Pavel Král, Jozef Nagy, Matúš Grega, Miroslava Kudláčová, Ľudmila Andrejčíková, Viera Puváková a Štefan Vozár.

Kde je náš tím ubytovaný?

Slovenská reprezentácia býva v Hoteli Axis Vermar, na brehu Atlantického oceána. V tomto hoteli býva aj 11 ďalších tímov.

Kde sa turnaj uskutoční?

Póvoa de Varzim je už tradičné miesto pre turnaje v boccii. Sever Portugalska je známy svojim veterným počasím. Druhé najväčšie mesto Portugalska Porto sa nachádza cca 30km južne od Póvoy. Turnaj sa uskutoční v mestskej športovej hale (Pavilhão Desportivo Municipal), hrať sa bude na 10 kurtoch s palubovkovým povrchom.

Aký je program podujatia?

29. októbra sa o 10:00 miestneho času (11:00 nášho času) uskutoční zdravotná klasifikácia našej novej hráčky Kristíny Vozárovej. Následne o 10:55 (11:55) prebehne kontrola lôpt a športového náradia. Od 12:00 do 13:30 (13:00 – 14:30) budú vyhradené 2 kurty na oficiálny tréning nášho tímu a o 17:30 (18:30) sa uskutoční otvárací ceremoniál.

Od 30. októbra do 1. novembra prebehne súťaž jednotlivcov a následne od 1. do 3. novembra turnaj bude pokračovať súťažou párov a tímov. Po ukončení súťaže párov a tímov je na pláne záverečný ceremoniál s dekorovaním medailistov, po ktorom nasleduje slávnostná večera.

4. novembra sa reprezentanti vracajú späť na Slovensko.

Bude livestream?

Pravdepodobne áno. Link pridáme na náš Facebook.

Držte palce!

Zdieľaj: