Boccisti si z Portugalska vezú striebornú medailu

Od 28. októbra do 3. novembra sa v portugalskom meste Póvoa de Varzim uskutočnil posledný tohtoročný medzinárodný bodovaný turnaj Boccia World Open. V silnej medzinárodnej konkurencii si z pobrežia Atlantiku vezieme striebornú medailu, ktorú vybojoval Pár BC4 v zložení Samuel AndrejčíkMichaela BalcováKristína Vozárová.

V súťaži jednotlivcov sa najďalej dostali Michaela Balcová (BC4, 5. miesto), Tomáš Král (BC1, 6. miesto) a Samuel Andrejčík (BC4, 7. miesto). Všetci traja sa zo skupín prebojovali do štvrťfinále. V ňom však Tomáš Král prehral s José Carlosom Chagas de Oliveirom z Brazílie 2:4 a Samuel Andrejčík s Michaelou Balcovou neprekonali v dvojitom súboji so Spojeným kráľovstvom Louisa Saundersa, resp. Stephena McGuirea. Ostatní hráči zo svojich skupín nepostúpili.

V súťaži párov a tímov statočne bojoval náš Tím BC1/2 v zložení Tomáš KrálJakub NagyRóbert MezíkRastislav KurilákKristína Kudláčová, no vo vyrovnanej 5-člennej skupine si zo 4 zápasov odniesol 2 výhry, čo na postup nestačilo. Náš Tím BC1/2 obsadil 7. miesto.

Pár BC4 si počínal lepšie. Zo základnej Skupiny A postúpil ako víťaz. Následne naši reprezentanti zdolali v semifinále aj domáce Portugalsko 3:2, no tým istým výsledkom podľahli vo finále dobre hrajúcim Kanaďanom. Z turnaja si tak odnášajú striebornú medailu za 2. miesto.

V kategórii BC3 sme zastúpenie nemali.

Zdieľaj: