Reprezentácia je už doma z Póvoa de Varzim 2023

V portugalskom Póvoa de Varzim sa konal svetový pohár v boccia, ktorý bol veľmi dôležitý v rámci získania bodov na Paralympijské hry v Paríži 2024. Najbližšie sa k víťazstvu priblížila mladá Eliška Jankechová, ktorá zostala pred bránami finále.

V kategórii BC1 ženy Slovensko nemalo na Svetovom pohári zastúpenie. Za mužov sa však postavil ostrieľaný hráč Tomáš Král. V prvom kole prehral 1:7 so súperom z Veľkej Británie Davidom Smithom, ktorý sa stal aj víťazom kategórie BC1 muži. V druhom kole Král prehral s hráčom z Južnej Kórei Dohyunom Kimom 1:6.

Eliška Jankechová z kategórie BC2 ženy vyhrala v prvom kole nad Cristinou Gonçalves z Portugalska 5:3 v druhom kole prehrala tesne 3:4 nad Rebecou Duarte zo Salvádoru a v treťom kole vyhrala nad Kayleigh Haggo z Veľkej Británie 5:2. Eliška postúpila z playoff priamo do semifinále, kde prehrala so Chantal Van Engelen z Holandska 0:6. Aj napriek prehre, sa Eliška umiestnila na krásnom štvrtom mieste.

Za BC2 ženy sa zúčastnila aj Kristína Kudláčová, ktorá v prvom kole prehrala so Soyeong Jeong z Južnej Kórei 0:10 a v druhom kole prehrala s Ana Correia 1:7. Bohužiaľ sa Kristínke nepodarilo vyhrať ani jeden zápas a tým pádom sa neprebojovala do ďalších súbojov.

V kategórii BC2 muži Róbert Mezík vyhral nad Brazílčanom Iuri Tauan Saraiva Da Silvom 7:0, ale žiaľ nedokázal poraziť Felixa Ardi Yudhahu z Indonézie a prehral 0:8. Pred štvrťfinále v playoff prehral 2:10 s Muhammadom Bintang Satria Herlanggaom.

V kategórii BC3 ženy sa Svetového pohára zúčastnila aj Ľuba Škvarnová s asistentkou Marušákovou. Po nádejnej remíze s Ladamanee Kla-Han z Thajska nakoniec prehrala. V druhom kole prehrala nad Evani Soares Da Silva Calado z Brazílie 0:9 a v treťom kole vyhrala nad Nemkou Nancy Poser 8:0. Za mužov v BC3 nás reprezentoval Boris Klohna s asistentkou Buššovou. Boris prehral v prvom kole s Austrálčanom Danielom Michelom 0:8. V druhom kole s Britom Patrickom Wilsonom prehral 3:6 a s Francúzom Julesom Menardom prehral 1:3.

V kategórii BC4 ženy Kristína Vozárová prehrala v prvom kole 1:4 s Grékyňou Chrysi Morfi Metzou v druhom kole prehrala s Chorvátkou Anamariou Arambasic1:11 a v treťom kole po remíze prehrala so Slovinkou Natašou Bartolovou. V kategórii jednotlivcov BC4 sme na svetovom pohári mužov nemali.

V rámci tímu BC1/BC2 Slovensko prehralo nad Portugalskom 3:5, v druhom kole prehralo nad Južnou Kóreou 13:2 a v treťom kole prehralo nad Chorvátskom 5:6. V pároch BC4 Slovensko prehralo nad Španielskom 1:6 a nad Maďarskom 8:1.

Aj napriek dobrej prípravy, svedomitému trénovaniu a dobrej technickej výkonnosti sa žiaľ žiadnemu Slovákovi nepodarilo prebojovať až na medailové pozície.

Zdieľaj: