Prvým ligovým kolom štartuje nová sezóna v paralympijskom športe boccia

Boccia je možno malý šport čo do počtu hráčov, ktorí ho na Slovensku hrajú, no je o to úspešnejší. Dôkazom sú skvelé výsledky našich reprezentantov na uplynulých medzinárodných turnajoch, z ktorých môžeme vypichnúť najmä nedávne Majstrovstvá sveta z minulého roka, na ktorých Slovensko získalo jednu zlatú medailu (Michaela Balcová, BC4) a jednu striebornú medailu (Pár BC4 – Samuel Andrejčík, Michaela Balcová). Teraz bude možné našich reprezentantov vidieť priamo v akcii aj na Slovensku. Začína sa totiž ďalšia sezóna domácich turnajov.

BRATISLAVA – Už v sobotu 11. marca štartuje v bratislavskej Športovej hale Dom Športu na Junáckej ulici v Bratislave 14. ročník ligových kôl, ktoré sa v porovnaní s minuloročným prvým kolom odohrajú v jeden deň a nebudú rozdelené na sobotnú a nedeľnú časť.

Určite sa oplatí prísť. Naživo budete môcť vidieť členov Páru BC4 Samuela Andrejčíka a Michaelu Balcovú či nové želiezko v ohni Elišku Jankechovú, ktorá v kategórii Ženy BC2 v minulom roku dosiahla vo svojej premiérovej reprezentačnej sezóne na medaily na medzinárodnej úrovni.

Turnaja sa zúčastnia aj stálice domácej aj medzinárodnej scény ako Tomáš Král (BC1), Róbert Mezík (BC2), Boris Klohna (BC3), či Martin Strehársky (BC4). Naživo uvidíte aj hráčov v najnovšej kategórii BC5.

Premiéru budú mať noví klasifikovaní hráči Andrej Szabo a Ivana Kováčová.

Svoje zastúpenie bude mať 7 slovenských klubov:

  • ŠK Altius: 21
  • ŠK TP Victoria Banská Bystrica: 3
  • ŠK OMD v SR Boccian Bratislava:7
  • ŠK Boccia ZOM Prešov: 9
  • ŠK Hendyhelp Šamorín: 1
  • ŠK OMD v SR Farfaletta Žilina: 6
  • ŠK Žarnovica: 1

Hrať sa bude na ôsmich kurtoch, skupinovým spôsobom a následným play-off.

Hlavným rozhodcom bude Matúš Grega.

Vstup pre divákov je voľný. Príďte povzbudiť svojich favoritov.


Pri príležitosti novej sezóny sme si pre vás pripravili špeciálnu prílohu, v ktorej sa môžete pozrieť na medailové štatistiky ligových kôl od ich vzniku v roku 2010. S výnimkou pandemických rokov 2020 (sezóna bez turnajov) a 2021 (sezóna, počas ktorej sa odohrali iba Majstrovstvá SR) si môžete pozrieť, kto získal medaily na ligových kolách, či kto je najúspešnejším medailistom v histórii ligových kôl.

Štatistiky ligových kôl 2010 – 2022 (.xlsx)


Tlačová správa (.pdf)

Zdieľaj: