Boccisti ovládli ocenenia SZTPŠ za rok 2022

Úspešný rok 2022 v podaní našich boccistov sa prejavil aj v oceneniach Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ), ktoré sa odovzdávali počas tohto týždňa. V kategóriách Jednotlivec, Športová dvojica/Tím, Junior aj Tréner obsadili prvé miesta práve zástupcovia boccie.

BRATISLAVA – Hlasovania sa mohli zúčastniť všetci členovia SZTPŠ, ktorý zastrešuje viac ako 10 športov pre ľudí s telesným postihnutím. Výsledky boli zverejnené 22. 2. 2022 a môžeme právom konštatovať, že boccisti v hlasovaní dominovali.

Najlepším jednotlivcom sa stala Michaela Balcová, ktorá v minulom roku získala titul majsterky sveta v Rio de Janeiro v súťaži jednotlivcov – žien BC4. Na druhom mieste hlasovania sa umiestnil cyklista Jozef Metelka a na treťom strelkyňa Veronika Vadovičová.

V kategórii športová dvojica/tím zvíťazil náš Pár BC4. V roku 2022 získal zlato na Svetovom pohári v Póvoa de Varzim v Portugalsku a na vyššie spomínaných MS v boccii pridal striebornú medailu.

Juniorskú kategóriu opäť obsadila boccia a to zásluhou Elišky Jankechovej. Mladá hráčka zvíťazila na Európskych hrách mládeže vo fínskom Pajulahti a zlato pridala aj na turnaji World Challenger v holandskom Veldhovene. Na druhom menovanom turnaji pridala aj striebro v súťaži Tímov BC1/BC2.

A na záver – čoby čerešnička na torte – získal prvenstvo aj Martin Gabko a to v kategórii Tréner. Viedol našich boccistov naprieč celou sezónou a opäť zúročil bohaté skúsenosti, ktoré pri boccii nadobudol.