[AKTUALIZOVANÉ] O majstrovské tituly v boccii sa opäť zabojuje v Bratislave

Cez víkend 15. – 16. októbra 2022 sa v Bratislave v športovej hale na Junáckej ulici uskutoční 21. ročník Majstrovstiev SR v paralympijskom športe boccia. Tento turnaj je výberový, tzn. že hráči sa naň mali možnosť prebojovať počas troch ligových kôl. Z následného rebríčka sa najlepších 6 hráčov z každej kategórie kvalifikovalo a tak si na Majstrovstvách SR zahrajú tí najlepší, akých na Slovensku máme.

BRATISLAVA – Športová hala na Junáckej ulici v Bratislave si svoju „boccistickú“ premiéru odkrútila už v septembri tohto roku počas 3. ligového kola, no Majstrovstvá SR sa tu budú konať prvýkrát.

Majstrovstvá SR sa budú – možno povedať, že už tradične – konať počas dvoch dní. V sobotu 15. októbra 2022 sa na ôsmich kurtoch predstavia hráči v piatich kategóriách v rámci súťaže jednotlivcov. V nedeľu 16. októbra sa uskutoční 11. ročník súťaže párov a tímov.

Na tohtosezónnom vrchole domácej sezóny nebudú chýbať naši reprezentanti, ktorí nám aj počas prvého polroka robili v zahraničí veľkú radosť.

Tradičnou sprievodnou akciou Majstrovstiev SR v boccii je aj vyhlásenie výsledkov 14. ročníka ankety Boccista roka. V tomto roku sa cena bude udeľovať za predchádzajúcu sezónu 2021. Hlasovacie právo predsedovia športových klubov, členovia Športovo-technickej komisie (ŠTK) pre šport boccia a reprezentačný tréner.

Aktualizácia, 14. 10. 2022

Slávnostné zahájenie Majstrovstiev SR:

  • 15.10. o 9:30 hod., zahajuje Pavol Bilík, člen Výkonného výboru SZTPŠ
  • 16.10. o 8:30

Z dôvodu ochorení nastali zmeny:

Jednotlivci BC2:  odhlásený Minarech Peter, Doplnený náhradník: Riečičiar Adam

Tímy BC1/BC2: odhlásení Vavrica Peter, Minarech Peter. Doplnení náhradníci: Husvethová Rebeka, Sloboda Samuel (obaja Hendyhelp Šamorín)

Nové zloženie tímov:

1201 Jankechová Eliška / Mezík Róbert / Král Tomáš  (2x ŠK Altius, 1x ŠKTP Viktória Banská Bystrica)

1202 Kurilák Rastislav / Kudláčová Kristína / Nagy Jakub (2x ZOM Prešov, 1x Hendyhelp Šamorín)

1203 Novota Peter / Baláži Lukáš / Bartek Štefan  (ŠK Altius)

1204 Riečičiar Adam / Melicherová Nina / (ŠK Altius) Sloboda Samuel (Hendyhelp Šamorín)

1205 Breznay Michal /Husvethová Rebeka / Jakabovič Denis (ZOM Prešov , (Hendyhelp Šamorín, ŠK Altius)

1206 Osvald Peter, Kordovaník Ladislav,  Hlinka Richard (OMD v SR – Boccian)


Firma Letmo Vám ponúka

Otestujte našu ponuku na 4handi.com a v záverečnom potvrdení pred dokončením objednávky zadajte špeciálny kód: yes17. Celá ponuka sa tak stane o 17 % atraktívnejšou. Všetko platí do konca novembra. https://www.4handi.com/sk/


Prenosný zdvihák na M SR

Na turnaji sme zabezpečili elektrický prenosný zdvihák. Kto bude mať záujem o jeho požitie, prosíme, nech prinesie svoj vak. Nakoľko my máme len univerzálny, čo nemusí každému vyhovovať.


Propozície (.pdf)

Tlačová správa (.pdf)

Časové rozpisy: Jednotlivci (.pdf) | Páry a tímy (.pdf)

Partneri (.pdf)

História Majstrovstiev SR: Jednotlivci (.pdf) | Páry a tímy (.pdf)

Zdieľaj: