Boccia World Open – Kanada (súhrn)

Slovenská reprezentácia v boccii sa z kanadského mesta Montréal vrátila z turnaja Boccia World Open s dvomi cennými kovmi – strieborným a bronzovým – zásluhou Tomáša Krála a Samuela Andrejčíka v súťažiach jednotlivcov. V nasledujúcich súťažiach párov a tímov sa nám žiadnu ďalšiu medailu nepodarilo získať.

V súťaži jednotlivcov sa za Slovensko predstavilo 7 hráčov. V kategórii BC1 to okrem strieborného medailistu Tomáša Krála bol aj Martin Opát. Tomu sa však nepodarilo postúpiť do štvrťfinále a po troch prehrách (2:10 s Andrém Ramosom z Portugalska, 0:10 s neskorším víťazom Danielom Perezom z Holandska a 2:5 s Kateřinou Cuřínovou z Česka) a jednej výhre (3:1 nad Ailen Flores z Argentíny) skončil na 17. mieste. Ako je známe, v tej istej kategórii to Tomáš Král dotiahol až do finále, kde však prehral s vyššie spomínaným Danielom Perezom 2:5.

V kategórii BC2 doplatili na prísny postupový kľúč Róbert Mezík aj Rastislav Kurilák. Mezík síce prvý zápas s Danikom Allardom prehral 1:6, no následne porazil Judith Bulthuis z Holandska 3:1 a Francisa Romboutsa z Belgicka vysoko 10:1. Aj tak mu to na postup nestačilo, pretože hoci skončil druhý vo svojej skupine, v pomyselnej tabuľke druhých nemal dostatočne vysoké skóre na postup. V celkovom poradí mu patrilo 9. miesto. Podobný osud stretol aj Rastislava Kuriláka. Ten vyhral prvý zápas nad Pablom Gonzalezom z Argentíny 4:2, druhý zápas s Macielom Santosom z Brazílie však prehral 3:5. Ani výhra 6:2 nad Kristyn Collins z Kanady mu na postup nestačila. Umiestnil sa hneď za Mezíkom na 10. mieste. Skúsenosti zbierala najmladšia hráčka našej výpravy Kristína Kudláčová. Postupne podľahla 0:10 Nadavovi Levimu z Izraela, 1:8 Dmitrijovi Kozminovi z Ruska a 0:8 Natalii de Faria z Brazílie.

V kategórii BC3 sme zastúpenie nemali v jednotlivcoch ani v pároch.

V kategórii BC4 sa prvý zápas Michaele Balcovej nepodaril podľa predstáv a Portugalčanovi Manuelovi Cruzovi podľahla 2:5. No následne zdolala Henryho Sawyera z USA 8:2 a poradila si aj s Brazílčanom Eliseuom dos Santosom po výhre 8:3. Vo štvrťfinále ju čakal reprezentačný kolega Samuel Andrejčík, ktorý si pripísal víťazstvá 7:0 nad Nunom Guerreirom z Portugalska, kontumačnú výhru 7:0 nad Tobiasom Petterssonom zo Švédska a 5:2 nad Hyeon-seokom Seom z Južnej Kórey. Vzájomný zápas našich reprezentantov lepšie zvládol Samuel Andrejčík, ktorý vyhral 8:1. V semifinále bol však nad jeho sily ďalší Kórejčan Seong-yuk Jang, s ktorým náš reprezentant prehral 2:4. Všetko si však Andrejčík vynahradil v zápase o 3. miesto, kde porazil Nemca Borisa Nicolaia 7:0, takže na slovenské konto pribudla druhá medaila, tentokrát s bronzovým leskom.

V nasledujúcej súťaži párov a tímov sa nepodarilo postúpiť do semifinálových bojov Tímu BC1/2, ktorý si pripísal na konto 2 prehry (1:7 s Ruskom a 3:8 s Argentínou) a len jedno víťazstvo v poslednom zápase skupiny proti Holanďanom s výsledkom 4:3. Podobne pochodil aj náš Pár BC4, ktorý vyhral len prvý zápas v skupine (6:1 nad Mexikom), no potom podľahol Južnej Kórei 1:5 a dvakrát smolne podľahol v tie-breakoch za stavu 3:3, najprv Kanade a potom aj Kolumbii. Tím BC1/2 obsadil 6. miesto a Pár BC4 skončil na 7. mieste.

Konečné umiestnenia Slovákov:

BC1 (18 hráčov)

Tomáš Král (as. Pavel Král) – 2. miesto

Martin Opát (as. Jana Opátová) – 17. miesto

BC2 (24 hráčov)

Róbert Mezík – 9. miesto

Rastislav Kurilák – 10. miesto

Kristína Kudláčová – 22. miesto

BC4 (24 hráčov)

Samuel Andrejčík – 3. miesto 

Michaela Balcová – 8. miesto

Tímy BC1/2 (8 tímov)

Slovensko (Tomáš Král /as. Pavel Král/, Martin Opát /as. Jana Opátová/, Róbert Mezík, Rastislav Kurilák, Kristína Kudláčová) – 6. miesto

Páry BC4 (10 párov)

Slovensko (Samuel Andrejčík, Michaela Balcová, Martin Strehársky) – 7. miesto

Zdieľaj: