2. ligové kolá poznajú svojich víťazov

Počas víkendu 18. a 19. mája 2019 sa v priestoroch Gymnázia Pavla Hoova v Michalovciach uskutočnili 2. ligové kolá v boccii. V sobotu 18. mája svoje kolo odohrali hráči v kategóriách BC1, BC3 a BC5 a v nedeľu ich vystriedali hráči v kategóriách BC2 a BC4. Vo všetkých prípadoch sa hralo systémom základných skupín s nasledujúcim play-off.

Sobota, 18. máj

V kategórii BC1 sa predstavila väčšina z tých hráčov, ktorí sa zúčastnili 1. ligového kola. Najväčšími adeptmi na víťazstvo boli Tomáš Král a Martin Opát. O ostatné umiestnenia prebiehali vyrovnané súboje. Zo skupinovej fázy zaujali vysoké víťazstvá Martina Opáta (18:0 nad Annamáriou Feketeovou a 12:0 nad Martinom Benčatom) a Tomáša Krála (16:0 nad Danielou Drotárovou a 11:0 nad Štefanom Bartekom). Darilo a aj Denisovi Jakabovičovi (výhry 17:1 nad Samuelom Slobodom a 4:1 nad Adamom Feketem). V semifinálových zápasoch dominovali Martin Opát (výhra 7:1 nad Denisom Jakabovičom) a Tomáš Král (výhra 8:0 nad Adamom Feketem). Ich finálový zápas bol dramatický až do samého konca. Martin Opát vyhrával už 5:0, no Tomáš Král sa nevzdal, vyrovnal na 5:5 a v tie-breaku vybojoval víťazstvo nielen v zápase ale aj na turnaji. 3. miesto získal Denis Jakabovič po výhre 3:2 nad Adamom Feketem.

Kompletné výsledky – BC1 (.pdf)

V kategórii BC3 sa do súťažného kolotoča vrátil Adam Burianek, ktorý vynechal predchádzajúce ligové kolo. Svoj debut v ostrej súťaži zažil Martin Januvka vo farbách “domáceho” ZOM Prešov. V skupine A dominoval Adam Burianek, ktorý vyhral oba svoje zápasy (9:3 nad Michalom Tižom a 8:0 nad Šimonom Jánom Mizerom). V skupine B sa podobne darilo Borisovi Klohnovi (výhry 6:3 nad Miroslavom Bielakom a 7:2 nad Martinom Januvkom. A po semifinálových zápasoch, v ktorých Burianek porazil Miroslava Bielaka vysoko 11:1 a Boris Klohna Michala Tiža tesne 4:3 bolo jasné, že finálový zápas bude opäť “el clásicom”. V ňom sa viac darilo Adamovi Buriankovi, ktorý zdolal Borisa Klohnu 4:1. Zápas o bronz vyhral po famóznom obrate v poslednej smene Michal Tižo, keď proti Miroslavovi Bielakovi otáčal z 1:3 na konečných 4:3.

Kompletné výsledky – BC3 (.pdf)

V kategórii BC5 nastala už na začiatku zaujímavá situácia. Dodatočne sa turnaju zúčastnil Dušan Sotoniak, ktorý nebol zrejme kvôli administratívnej chybe pôvodne prihlásený na turnaj. Kvôli jeho účasti sa tak muselo upravovať losovanie aj časový rozpis. Novou hráčkou v tejto kategórii bola Adriana Mateášiková, ktorá sem bola preklasifikovaná z kategórie BC2. V skupinovej fáze sa darilo už vyššie spomenutému Dušanovi Sotoniakovi, no v nabitej skupine B mal nielen on, ale aj Peter Varga a Adriana Mateášiková na konte rovnaký počet výhier (2 z 3 zápasov). O dvoch postupujúcich tak rozhodovalo skóre a “nešťastníkom” sa tak stal Peter Varga. V skupine A bolo všetko jasné: Ľuboš Kondela s prehľadom postúpil po výhrach 6:1 nad Paulínou Ryšavou a 5:3 nad Denisou Oslejovou. V semifinále sa darilo Ľubošovi Kondelovi (výhra 6:1 nad Adrianou Mateášikovou) aj Dušanovi Sotoniakovi (výhra 5:2 nad Paulínou Ryšavou). Bronz nakoniec vyhrala Paulína Ryšavá, ktorá Mateášikovú porazila tesne 3:2. Finále prinieslo podobne tesný výsledok – Dušan Sotoniak porazil Ľuboša Kondelu 5:4 a ich tohtoročná finálová bilancia je tak 1:1.

Kompletné výsledky – BC5 (.pdf)

Nedeľa, 19. máj

V nedeľu boli na programe zápasy v kategóriách BC2 a BC4. A bolo sa veru na čo pozerať. V kategórii BC2 sa veci začali diať už v základných skupinách. Prvým zaujímavým výsledkom bolo víťazstvo Rastislava Kuriláka 6:1 nad Róbertom Mezíkom. Zaujímavé bolo aj vysoké víťazstvo Petra Novotu 10:0 nad Petrom Minarechom. Peter Novota nakoniec postúpil do semifinále z 1. miesta. V semifinálových zápasoch na seba narazili Rastislav Kurilák a Peter Minarech. Vo vyrovnanom zápase triumfoval Kurilák. Jeho finálovým súperom bol Róbert Mezík, ktorý v semifinále nedal šancu Petrovi Novotovi a porazil ho 9:0. Finále tak bolo reprízou zápasu v skupine a opäť zvíťazil Kurilák výsledkom 5:1, ktorý tak prerušil dlhú dominanciu Róberta Mezíka na domácich turnajoch. V zápase o bronz Peter Minarech vrátil Novotovi prehru zo skupiny a “pomstil” sa mu presne rovnakým výsledkom – vyhral 10:0.

Kompletné výsledky – BC2 (.pdf)

V kategórii BC4 sa 2. ligového kola nezúčastnila Michaela Balcová, takže súboj o medaily bol o to urputnejší. V troch základných skupinách všetci ich víťazi nestratili ani bod. Samuel Andrejčík vyhral 17:0 nad Martinom Romom a 10:0 nad Kristínou Vozárovou, Martin Strehársky vyhral 9:0 nad Martinom Burianom a 17:0 nad Miroslavom Prášilom a Marián Klimčo vyhral 9:0 nad Róbertom Ďurkovičom a 10:0 nad Annou Mihovou. Semifinálové zápasy už nemohli byť od seba viac odlišnejšie. Zatiaľ čo Samuel Andrejčík pokračoval v sérii zápasov s čistým štítom a porazil Martina Buriana 10:0, zápas medzi Mariánom Klimčom a Martinom Strehárskym rozhodol až tie-break a po remíze 4:4 sa z finálovej účasti mohol tešiť Marián Klimčo. Zápas o 3. miesto zvládol lepšie Martin Burian, ktorý v poslednej smene otočil nepriaznivý stav s Martinom Strehárskym z 1:2 na 3:2. Ešte väčší comeback predviedol vo finále Samuel Andrejčík, ktorý po dvoch smenách prehrával s Mariánom Klimčom už 0:5, no nakoniec dokázal otočiť stav na konečných 7:5!

Kompletné výsledky – BC4 (.pdf)

Zdieľaj: