2. ligové kolo BC3 (reportáž + výsledky)

V obci Turie cca 10km južne od Žiliny sa v sobotu 7. apríla 2018 uskutčnilo 2. ligové kolo BC3. Turnaju sa zúčastnilo 9 hráčov. Tí boli rozdelení do 3 trojčlenných skupín, pričom do semifinále postúpil víťaz každej skupiny a najlepší z druhých miest.

SKUPINOVÁ FÁZA

V skupine A sa darilo nasadenej jednotke Adamovi Buriankovi, ktorý porazil “domácu” Máriu Smolkovú 6:1 a svoju klubovú spoluhráčku Evu Rostašovú 7:1. Dámsky súboj potom lepšie vyznel lepšie pre skúsenejšiu Smolkovú, ktorá vyhrala 6:3. V skupine B sa odohral napínavý súboj medzi Michalom Tižom a Miroslavom Bielakom. Tižo tento zápas vyhral 7:5 a keďže obaja menovaní porazili Zuzanu Mochňackú zhodne 14:0, mali priaznivé skóre pre postup do semifinále. V skupine C podal najsuverénnejší výkon Boris Klohna, ktorý oba zápas vyhral bez straty jediného bodu (výhra nad Ľubkou Škvarnovou 6:0 a nad Libušou Drahňákovou 18:0). Súboj o 2. miesto lepšie zvládla Škvarnová, ktorá porazila novú hráčku Drahňákovú 9:1, no na postup do semifinále jej to aj tak nestačilo.

SEMIFINÁLE

Prvú semifinálovú dvojicu tvorilo duo Burianek – Bielak. Tento zápas sa stal pomerne jednoznačnou záležitosťou Burianka, ktorý s prehľadom zvíťazil 8:0 a stal sa prvým finalistom. Druhé semifinále medzi Klohnom a Tižom prinieslo perfektnú zápletku, podobne ako v 1. ligovom kole. Tižo vyhrával po dvoch smenách už 4:0 a zdalo sa, že sa mu otvára cesta do finále. No Klohna zabojoval a vo zvyšných dvoch smenách otočil stav na celkové skóre 6:4 a vrátil Tižovi prehru z minulého turnaja.

O 3. MIESTO

Dvojicu v zápase o bronz obstarali Tižo s Bielakom, ktorí sa stretli spolu už v skupinovej fáze. Napínavý zápas opäť zvládol lepšie Tižo, ktorý tentokrát zdolal Bielaka 4:3.

FINÁLE

Vo finále sa po prvýkrát v sezóne 2018 stretli “starí známi” Burianek a Klohna. Burianek v pozícii aktuálnej jednotky však finálové “El clásico” vôbec nezvládol, proti Klohnovi neuhral ani bod a prehral pomerne vysoko 0:7. Boris Klohna sa tak mohol radovať z prvého víťazstva v tejto sezóne.

Boris Klohna
Adam Burianek
Michal Tižo

Výsledky (.pdf)

Zdieľaj: