2. ligové kolo BC1 (reportáž + výsledky)

Zatiaľ čo v Turí bojovali hráči v kategórii BC3, v Bratislave v ŠZŠ Nevädzová 3 sa v tom istom čase konalo 2. ligové kolo BC1. Zúčastnilo sa ho 14 hráčov rozdelených do 4 skupín (2× 3-členné skupiny, 2× štvorčlenné skupiny). Postupovalo sa do štvrťfinále s následným play-off systémom.

SKUPINOVÁ FÁZA

Favoriti nesklamali. V skupinne A si bez väčších problémov zabezpečil postup víťaz minulého kola Martin Opát (víťazstvá 12:0 a 7:2), v skupine B zas dominoval Tomáš Král (výhry 11:0 a 7:2), C skupinu ovládol Lukáš Baláži (víťazstvá 7:1, 8:0 a 13:1) a v skupine D s prehľadom vládol Jakub Nagy (víťazstvá 8:1, 15:1 a 22:0). Do štvrťfinále postúpili aj Annamária a Adam Feketeovci, Drotárová a Denis Jakabovič.

ŠTVRŤFINÁLE

Prvé veľké prekvapenie sa udialo už vo štvrťfinále, keď dlhoročný reprezentant Lukáš Baláži podľahol 2:4 Annemárii Feketeovej 2:4 a s turnajom sa rozlúčil prekvapivo skoro. Dobre bojoval aj Adam Fekete, no ten nemal potrebné šťastie a Martinovi Opátovi podľahol až v tie-breaku za stavu 2:2. Úlohu favoritov naopak zvládli Tomáš Král (výhra 9:1 nad Jakabovičom) aj Jakub Nagy (výhra 9:0 nad Drotárovou).

SEMIFINÁLE

V tejto fáze turnaja sme videli dve vysoké výhry. V prvom semifinále podľahol doterajší priebežný líder celkového poradia Martin Opát 2:10 Jakubovi Nagyovi a v druhom zápase si Tomáš Král poradil s Feketeovou tiež vysoko 9:0.

O 3. MIESTO A FINÁLE

Bronzovú medailu si vybojoval Martin Opát po víťazstve nad Feketeovou. Finále bolo napínavým vyvrcholením celého turnaja, na konci ktorého sa mohol zo svojho prvého tohtoročného víťazstva tešiť Tomáš Král, ktorý zdolal Jakuba Nagya 3:2.

Tomáš Král
Jakub Nagy
Martin Opát

Výsledky (.pdf)

Zdieľaj: