Úspešná výprava našich boccistov v Prahe.

Od piatku 1. júna do nedele 3. júna sa v Prahe v Športovej hale Jedenáctka konali Medzinárodné majstrovstvá ČR v boccii. Turnaj s medzinárodnou účasťou z viacerých krajín odohrali aj naši hráči a boli veľmi úspešní.

Prvý hrací deň patril súťaži Párov a Tímov. V kategórii Tímy BC1/2 sme dokonca postavili dve družstvá. Slovensko 1, ako nás označili organizátori, sa skladal z našich reprezentantov Jakuba Nagya, Róberta Mezíka a Rastislava Kuriláka. Slovensko 2 zas tvorila naša “juniorka” – Martin Opát, Peter Minarech a Peter Novota. Obidva naše Tímy postúpili do vyraďovacích bojov, no v semifinále sa stretli proti sebe. Úspešnejšie v tomto súboji bolo Slovensko 1, no vo finále nestačilo na “domáci” Tím zložený z hráčov SC Jedličkův ústav Praha a HSC Havířov. Slovensko 2 získalo bronzové medaily.

Zastúpenie sme mali aj v Pároch BC3. Naši reprezentanti Boris Klohna a Adam Burianek bojovali vo finálovej 5-člennej skupine, kde odohrali 4 zápasy. Vyhrali z nich 3 a stačilo im to na triumf a zisk zlatých medailí.

Radoval sa aj Marián Klimčo, ktorý v národnostne zmiešanom Páre BC4 s Danilou Faynštejnovou z Ruska dokázali triumfovať a tiež brali zlaté medaily.

Druhý a tretí hrací deň sa odohrali zápasy Jednotlivcov. Zlaté medaily si pripísali Róbert Mezík v kategórii BC2, Adam Burianek v BC3 a Marián Klimčo v BC4 (poslední dvaja menovaní tak získali zlaté double). Striebornú medailu bral Rastislav Kurilák v BC2 a bronzové medaily brali Martin Opát v BC1 a Boris Klohna v BC3.

Všetkým gratulujeme!

Zdieľaj: