Slovenskí boccisti dnes začínajú súťažiť v Kanade

Druhý tohtoročný medzinárodný bodovaný turnaj so slovenskou účasťou – Boccia World Open – sa dnes (30. apríla) rozbieha v Kanade, konkrétne v Aréne Mauricea Richarda v Montreale v provincii Québec. Slovensko obsadí okrem jednotlivcov BC3 a Párov BC3 všetky kategórie. Už dnes sa turnaj začína súťažou jednotlivcov.

Už včera začala oficiálna časť turnaja otváracím ceremoniálom, počas ktorého bol našim vlajkonosičom Samuel Andrejčík. No už dnes aj jeho čakajú iné, tiež dôležité povinnosti. Poďme sa pozrieť, ako bude Boccia World Open prebiehať:

Prvé tri súťažné dni bude naša výprava bojovať v súťažiach jednotlivcov. Hrá sa systémom skupín s následným play-off. Našťastie sa tentokrát nestalo, že by dvaja Slováci boli nasadení do rovnakých skupín, takže sa zvyšuje šanca na čo najviac postupov zo skupín. Základným skupinám budú venované prvé dva súťažné dni a po nich nasledujú na tretí deň štvrťfinálové zápasy.

Počas štvrtého dňa sa rozbehnú súťaže párov a tímov, opäť zápasmi v základných skupinách a na piaty deň je naplánované play-off párov a tímov a záverečný ceremoniál.

Slovenská výprava je ubytovaná v Hoteli Universel, neďaleko športovej haly, v ktorej sa turnaj koná. V Kanade je o 6 hodín menej oproti Slovensku, takže prvé zápasy začínajú o 15:00 nášho času a posledné zápasy budú končiť okolo 1:00 v noci (v Kanade od 9:00 do cca 19:00).

Všetky aktuálne informácie budete môcť sledovať na našom Facebooku a Instagrame.

Live prenosy bude možné sledovať na tomto linku. Priebežné skóre zo všetkých zápasov bude zverejňované na oficiálnej stránke BISFed-u.

Našu výpravu tvoria:

BC1: Tomáš Král (asistent: Pavel Král), Martin Opát (asistent: Jana Opátová)

BC2: Róbert Mezík, Rastislav Kurilák, Kristína Kudláčová

BC4: Samuel Andrejčík, Michaela Balcová, Martin Strehársky

Realizačný tím: Martin Gabko, Martina Kinčešová, Jozef Fejerčák, Pavel Bílik, Marcel Kudláč, Ľudmila Andrejčíková, Peter Balco

Zdieľaj: