ŠK Altius dominoval na ligovom turnaji párov a tímov

V sobotu 15. 4. 2023 sa v telocvični na ŠZŠ Nevädzová 3 v Bratislave uskutočnilo ligové kolo párov a tímov. Tento turnaj síce nebol bodovaný, no účasťou nesklamal.

BRATISLAVA – V kategórii Tímy BC1/BC2 sa zrodilo mierne prekvapenie na úkor favorizovaného zoskupenia Róbert Mezík – Eliška Jankechová – Samuel Sloboda. Prví dvaja menovaní z tohto tímu, v súčasnosti členovia reprezentačného tímu, mali byť hlavnými ťahúňmi na ceste k celkovému víťazstvu, no v dôležitom zápase skupiny prehrali s tímom Peter Minarech – Peter Novota – Štefan Bartek 4:6 a v celkovom poradí to bol zápas, ktorý rozhodol o zlatej medaile. Na treťom mieste sa umiestnili Peter Vavrica – Miroslav Vanák – Rebeka Husvethová a pomyselná “zemiaková medaila” zostala pre tím Adam Riečičiar – Richard Hlinka – Denis Jakabovič.

Pri neúčasti Michaely Balcovej sa pomenilo zloženie síl v súťaži Párov BC4. Samuel Andrejčík nastúpil po boku klubovej spoluhráčky z ŠK TP Victoria Banská Bystrica, nedávno zúčastnenej na turnaji Intercontinental Challenger v Záhrebe, Kristíny Vozárovej. Spoločne sa im v trojčlennej finálovej skupine nepodarilo zvíťaziť, pretože nad ich sily boli “matadori” z klubu ŠK Altius a zrejme najskúsenejší hráči, ktorí sa turnaja zúčastnili – Róbert Ďurkovič a Martin Strehársky. Rokmi a skúsenosťami ostrieľaná dvojica zvíťazila nad Andrejčíkom a Vozárovou 5:1 a brala zlato. Bronz zostal dvojici Martin Burian – Michal Kohútek (obaja OMD v SR).

A na záver sa pozrieme aj na kategóriu Páry BC5. V nej tiež dominovali hráči z ŠK Altius. Menovite Peter Varga s Paulínou Ryšavou. Vyhrali oba zápasy trojčlennej finálovej skupiny (zhodne 5:2 nad Dušanom Sotoniakom a Petrom Hupianom, resp. nad Emíliou Farbovou a Denisou Oslejovou). Striebro získali Farbová s Oslejovou, bronz Sotoniak s Hupianom.


Výsledky (.pdf)

Tlačová správa (.pdf)

Zdieľaj: