Samuel Andrejčík s Veronikou Vadovičovou priviedli Slovensko ako vlajkonosiči na Paralympijské hry v Tokiu

V utorok 24. augusta 2021 o 13:00 hod. nášho času (20:00 v Tokiu) sa začal na Olympijskom štadióne v Tokiu otvárací ceremoniál XVI. Paralympijských hier.

Síce bez prítomnosti divákov ale s bohatým programom a v priamom televíznom prenose na RTVS odštartoval najväčší sviatok paralympijského športu na svete. Letné paralympijské hry sa konajú s ročným oneskorením a ponesú oficiálny názov Tokyo 2020.

Pri nástupe zúčastnených krajín bolo Slovensko 74. krajinou, ktorá vstúpila na plochu Olympijského štadiónu. Prvýkrát v histórii našej krajiny sa stalo, že jedným z vlajkonosičov bol boccista. Spoločne so strelkyňou Veronikou Vadovičovou totiž Slovákov priviedol na ceremoniál dvojnásobný medailista z Paralympijských hier v Riu de Janeiro Samuel Andrejčík.

Zatiaľ, čo niektorí naši paralympionici začínajú súťažiť už na druhý deň po otváracom ceremoniáli, boccistov čakajú prvé zápasy až v sobotu 28. augusta od 2:30 nášho času (9:30 v Tokiu).

Reprezentovať nás v boccii budú Tomáš Král, Róbert Mezík, Rastislav Kurilák, Kristína Kudláčová, Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky. Realizačný tím tvoria Pavel Král, Nina Gabková, Jozef Fejerčák, Marcel Kudláč, Ľudmila Andrejčíková, Vladimíra Balcová a hlavný reprezentačný tréner Martin Gabko.

Držte palce. Slovensko do toho!

Foto: Roman Benický

Zdieľaj: