Sám vojak v poli s bronzovou trofejou

Počas uplynulého víkendu 25. – 27. marca 2022 sa v Plzni v Českej republike konal turnaj Start Boccia Cup Plzeň. Slovensko malo len jediného zástupcu, ktorým bol v kategórii BC2 Michal Breznay, člen klubu ŠK Boccia ZOM Prešov.

Hráči v kategórii BC2 bol vylosovaní do dvoch skupín, z ktorých postupovali prví dvaja do semifinále a hráči na tretích miestach si zahrali o celkové piate miesto.

Michal Breznay nezačal v Plzni dobre – s Jiřinou Kreibichovou prehral 1:11. No potom zvíťazil 5:1 nad Josefom Hořánkom a 4:2 nad Petrom Kuhnom, vďaka čomu sa nakoniec dostal do semifinále.

V súboji o účasť vo finále sa mu nepodarilo zvíťaziť nad Janom Hatákom, ktorému podľahol po výsledku 2:6, no šanca na medailu stále žila. V zápase o bronz sa stretol s Nemcom Andrásom Derenthalom, nad ktorým zvíťazil 4:3 a získal pre Slovensko bronzovú medailu.