Opustil nás Martin Rybarčák

Dňa 1. júla 2021 nás v skorých ranných hodinách opustil Martin Rybarčák, bývalý reprezentant v boccii, ktorý mal na konte aj tituly majstra SR a niekoľko štartov na medzinárodných turnajoch.

Martin Rybarčák, ktorý bol v komunite boccistov známy aj pod prezývkou Jimmy, sa narodil 30. mája 1988 v Humennom. K boccii sa dostal v roku 2008 ako hráč v kategórii BC4 a postupne sa vypracoval na jedného z najúspešnejších hráčov, ktorý dokázal konkurovať aj stáliciam, akými sú Róbert Ďurkovič či Martin Strehársky. Svoju prvú medailu získal na Majstrovstvách SR v Dubnici nad Váhom v roku 2009 a mala strieborný lesk. Na jeho konto pribúdali medaily z majstrovstiev SR (3. miesto v roku 2011, 1. miesto zo súťaže párov BC4 v roku 2013 a 3. miesto v roku 2014), z turnajov Boccia Masters (1. miesto v roku 2010) aj z ligových kôl.

Martin sa zúčastnil aj niekoľkých medzinárodných turnajov, napr. Medzinárodných majstrovstiev ČR v Prahe alebo Európskeho pohára v nórskom meste Hamar.

Po niekoľkoročnej pauze spôsobenej postupným oslabovaním svalov sa Martin Rybarčák v roku 2019 vrátil na kurty. Zmenil však kategóriu, pretože svoju novú športovú kapitolu začal písať v kategórii BC3, kde hráči používajú pri hre rampu a pomáha im športový asistent. Jeho prvý turnaj v novej kategórii mu priniesol zlatú medailu za víťazstvo v súťaži párov BC3 na Majstrovstvách SR v roku 2019.

Okrem športu sa Martin Rybarčák venoval aj tvorbe a spravovaniu webovej stránky boccia.sk a facebookovej stránky Boccia Slovakia.

Posledná rozlúčka s Martinom Rybarčákom bude v stredu 7. júla 2021 o 14:00 v bratislavskom Krematóriu.

Odpočívaj v pokoji, Jimmy.

Zdieľaj: