MS v boccii 2022 usporiada Brazília

Medzinárodná športová federácia Boccia (BISFed) oznámila, že majstrovstvá sveta v boccii sa budú v roku 2022 konať v brazílskom meste Rio de Janeiro. Túto správu prostredníctvom YouTube kanálu BISFed oznámil prezident BISFed David Hadfield.

„Mali sme na usporiadanie tohto podujatia dve vynikajúce ponuky, bohužiaľ víťaz môže byť len jeden, ale chcem poďakovať obom uchádzačom za ich obrovské úsilie a odhodlanie, ktoré do týchto ponúk vložili,“ uviedol Hadfield.

V ponuke Ria de Janeira figuruje ako hala pre súťaž olympijská aréna Carioca, pričom susediaca hala bude slúžiť na rozcvičku a jej druhá časť ako jedáleň. Komplex Carioca sa môže pochváliť veľkou prístupnosťou pre zdravotne znevýhodnených divákov a športovcov. Medzi letiskom a hotelmi, ktoré poskytnú účastníkom šampionátu ubytovanie, je 33,1 kilometra, čo je relatívne krátka cestovná vzdialenosť. Hotely sa nachádzajú hneď oproti aréne Carioca a poskytujú výborný peší prístup na športovisko, čo umožňuje športovcom, divákom a personálu presun bez nutnosti použitia dopravy.

„Sme pridelením organizácie svetového šampionátu nadšení,“ uviedol prezident Brazílskej národnej asociácie športu pre ľudí so zdravotným postihnutím (ANDE) Artur Cruz. „Chcem poďakovať federácii BISFed za dôveru v našu kandidatúru a chcem tiež poďakovať celému nášmu tímu za doteraz vykonanú prácu. Sľubujem Vám, že sa budeme ešte viac usilovať o to, aby sme usporiadali najlepšie majstrovstvá sveta, aké sa kedy organizovali. Uvidíme sa v Riu 2022!“

Boccia bola súčasťou PH Riu 2016 a hostiteľská krajina na nej v tomto športe získala jednu zlatú a jednu striebornú medailu. Aj Slovenskí boccisti majú na Rio iba tie najlepšie spomienky. Veď paralympijský turnaj v roku 2016 priniesol Slovensku historicky prvý medailový zápis a to hneď v podobe zlatej paralympijskej medaily, keď súťaž párov BC 4 ovládli naši Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Róbert Ďurkovič.

“Keď sme sa dozvedeli, že majstrovstvá sveta v roku 2022 bude hostiť Brazília, veľmi sme sa potešili. Je to jednoduché, pretože takto máme pred sebou ďalší rovnako výrazne motivačný rok, podobný tomuto, keď sa už veľmi, veľmi tešíme na paralympijský turnaj v Tokiu. Dokonca viacerí členovia tímu, ktorí sa chceli so slovenským boccia tímom rozlúčiť práve paralympijskym turnajom v Japonsku, teraz uvažujú o predĺžení svojho športového účinkovania v tíme. Do Brazílie sme sa vždy tešili a Rio bude mať už vždy pre slovenskú bocciu “pozitívnu auru paralympijského zlata”, čo na psychiku celého tímu i motiváciu hráčov pôsobí veľmi povzbudzujúco” povedal v telefonickom rozhovore reprezentačný tréner Martin Gabko, ktorý v roku 2016 stál v Riu pri zisku paralympijského zlata.

Zdieľaj: