Michal Tižo: “Boccia je hlavne o detailoch, presnosti, totálnom sústredení a často aj o šťastí.”

Michal Tižo hrá pod hlavičkou Klubu OMD Farfalletta Žilina, trénujúci v Spišskej Novej Vsi, momentálne druhý hráč slovenského rankingu.

  1. Kde si o bocci prvý krát počul a čo ťa presvedčilo, aby si sa stal jej aktívnym hráčom?

O bocii som vedel už skôr, no nepamätám sa kde presne to bolo prvý krát, čí na Šírave na športových hrách, ktoré každoročne organizuje ZOM Prešov, alebo v Piešťanoch, kde sa ako člen klubu OMD zúčastňujem na celoslovenských stretnutiach členov klubu OMD, kde už viackrát prezentovali bocciu. Na stretnutí v Piešťanoch v r. 2012 sa ma Jožko Blažek spýtal, či by som to neskúsil tiež a keď že tam bol zhodou okolnosti aj športový lekár, nechal som sa ním klasifikovať a prehovoriť.

tizo

  1. Tvoje umiestnenie na turnajoch v prvej trojke sa už začína stávať tradíciou. Je niečo, čo by si chcel na svojej hre zlepšiť?

Stále je čo zlepšovať. Boccia je hlavne o detailoch, presnosti, totálnom sústredení a často aj o šťastí. Určite sa potrebujem zlepšiť v presnosti nalepenia svojej loptičky na jacka a trošku popracovať aj na sústredení, hlavne keď ide v zápase do tuhého a doťahujeme sa so súperom o každú loptičku.

  1. Majstrovstvá SR sú za nami, ako by si ich zhodnotil?

Bol to zaujímavý turnaj, dobre zorganizovaný, ktorý ponúkol veľa zaujímavých zápasov v každej kategórii, bolo sa na čo pozerať. Z môjho pohľadu MS nedopadli celkom podľa mojich predstáv, keď že sa mi nepodarilo obhájit zlato z minulého roku. O vitazstvach v zápasoch rozhodovali milimetre, inokedy stotiny milimetra, ale to je normalne pri takých kvalitných súperoch. Pomaličky sa začíname jeden druhému vyrovnávať. Keď sa pozerám do budúcna, bude to ešte veľmi zaujímavé.

  1. Čo ti do života priniesla boccia a aké máš športové ciele do budúcna?

Boccia sa stala takým mojim druhým zmyslom života. Veľa sa nacestujem, spoznávam nových ľudí, nadväzujem nové priateľstvá, zrelaxujem pri nej a celkovo je ideálnym odpútaním sa od problémov a nie je ich málo. Moje športové ciele do budúcna sú prosté, asi tak, ako každý športovec, chcel by som sa čo najviac zúčastňovať zahraničných turnajov a raz sa dostať aj pod olympijské kruhy, ak mi to zdravotný stav dovolí.

  1. Čo robíš ak práve nehráš bocciu?

Ak práve nehrám bocciu, veľa presedím pri PC, browsujem po nete, skypeujem, som na facebooku a hrávam on-line hry (taká moja neresť), ale to len ak je vonku zlé počasie alebo po večeroch až do polnoci. Rád si pozriem dobrý film, často chodievam na záhradu, na prechádzky po okolí, do mesta, do obchodov, z času na čas do reštiky na dobre jedlo a rád si vychutnám dobrú kávičku v obľúbenej pražiarni kávy.

 

Zdieľaj: