Ligový dvojvíkend má svoju prvú polovicu za sebou

Počas uplynulého víkendu (18. – 19. 5.) sa v priestoroch ZŠ a MŠ na Námestí Kráľovnej pokoja 4 v Prešove uskutočnilo 1. ligové kolo kategórií BC1 a BC2. Pre spomínané kategórie sa tak začala sezóna 2024 a dozvedeli sme sa mená prvých medailistov. Ostatné kategórie čaká ligové kolo na rovnakom mieste už najbližší víkend. Pre kategóriu BC3 sa bude jednať už o 2. ligové kolo, zatiaľ čo kategórie BC4 a BC5 si “odbijú” 1. kolo.

BC1

V kategórii BC1 sa očakávala pokračujúca dominancia Tomáša Krála. Dlhoročný reprezentant nezostal svojej povesti nič dlžný a v skupine A vyhral oba svoje zápasy bez straty jediného bodu (13:0 nad Denisom Jakabovičom a 16:0 nad Adamom Feketem). V skupine B mali všetci traja zúčastnení bilanciu po jednom víťazstve a jednej prehre. Najlepšie skóre mal Samuel Sloboda a z tejto skupiny postúpila aj Daniela Drotárová. V skupine C postúpil z prvého miesta Štefan Bartek po víťazstvách 6:3 nad Martinom Duckým a 3:2 nad Rebekou Husvéthovou.

Tomáš Král ako jediný mal zaručený priamy postup do semifinále. Jeho súperkou bola Daniela Drotárová, ktorá vo štvrťfinále tesne zdolala Samuela Slobodu 4:3. Štefan Bartek zdolal Denisa Jakaboviča a semifinálovú štvorku doplnil Martin Ducký, ktorý vyhral nad Adamom Feketem 5:3. V semifinále Král s prehľadom zvíťazil nad Drotárovou po výsledku 7:1 a jeho súperom vo finále bol Štefan Bartek, ktorý porazil Martina Duckého 4:1. V zápase o bronz Martin Ducký porazil Drotárovú 4:3 a rovnakým výsledkom dopadlo aj finále. Král výsledkom 4:3 porazil Barteka a pripísal si ďalší domáci triumf.


BC2

Kategória BC2 bola rovnako ako BC1 rozdelená na 3 trojčlenné skupiny. V skupine A sa najviac darilo Rastislavovi Kurilákovi, ktorý zdolal oboch svojich súperov (víťazstvo 9:2 nad Petrom Novotom a 10:0 nad Kristínou Kudláčovou). Podobne dominantný výkon podal aj Róbert Mezík v skupine B, ktorý porazil Ninu Melicherovú 13:1 a Adama Riečičiara 12:0. Bez straty bodu prešiel skupinou C Peter Minarech, ktorý zdolal Ivanu Kováčovú 7:0 a E. Uhlíkovú 15:0.

Kurilák postúpil priamo do semifinále a o zvyšné tri semifinálové miestenky sa zviedli súboje. Mezík vyhral nad Ninou Melicherovou 9:1 a do semifinále bol nasadený práve proti Kurilákovi. Minarech zdolal Kudláčovú 6:1 a jeho semifinálovým súperom sa stal Peter Novota, ktorý vyhral nad Ivanou Kováčovou 8:0. Semifinálový súboj dvoch reprezentantov – Kuriláka a Mezíka – muselo za stavu 5:5 rozhodnúť až predĺženie, v ktorom sa viac darilo “domácemu” Kurilákovi. V druhom semifinále vyhral Minarech nad Novotom jednoznačnejšie 9:1. V súboji o bronz pretavil Mezík svoje bohaté skúsenosti na bronzový kov po vysokej výhre 12:0 nad Novotom. Finálový duel medzi Kurilákom a Minarechom mal vyrovnanejší priebeh a na jeho konci sa radoval Kurilák po výhre 6:4.


1.ligové kolo BC1 – výsledky (.pdf)

1.ligové kolo BC2 – výsledky (.pdf)

Zdieľaj: