Boccia World Open (Kanada) – 2. hrací deň

Po prvom hracom dni bolo potrebné, aby sa naši reprezentanti poriadne pripravili na druhý deň, pretože sa v ňom mala uzavrieť skupinová fáza. Komu z našich hráčov sa nakoniec podarilo postúpiť, sa dozviete už o niekoľko riadkov.

Vyšší pomer výhier

Počas druhého hracieho dňa bolo jasné, že potrebujeme mať oveľa vyšší pomer vyhratých zápasov, aby sme živili čo najviac šancí na postup do štvrťfinále v jednotlivých kategóriách. Najlepšie sa tejto úlohy zhostili Tomáš Král, ktorý počas tohto hracieho dňa vyhral oba svoje zápasy (5:2 nad Mauriciom Ibarburem z Argentíny a 7:2 nad Guilhermom Moraesom z Brazílie), Michaela Balcová (výhry 8:2 nad Henrym Sawyerom z USA a 8:3 nad Eliseuom dos Santosom z Brazílie) aj Samuel Andrejčík (kontumačná výhra 7:0 nad Tobiasom Petterssonom zo Švédska a výhra 5:2 nad Hyeonom-seokom Seom z Južnej Kórey). Darilo sa aj Róbertovi Mezíkovi (výhra 10:1 nad Francisom Romboutsom), no kvôli neúprosnému postupovému kľúču mu ani druhé miesto v skupine nestačilo na postup do štvrťfinál kvôli skóre.

Pekne zabojoval aj Martin Opát (výhra 3:1 nad Ailen Flores z Argentíny a prehra 2:5 s Kateřinou Cuřínovou z ČR), no na postup z 5-člennej skupiny to nestačilo. Nedarilo sa Kristíne Kudláčovej, ktorá aj svoj posledný zápas v skupine prehrala pomerom 0:8 s Natali de Faria z Brazílie.

Do štvrťfinále BC1 postúpil Tomáš Král, ktorý sa dnes (2. mája) stretne o 16:00 nášho času s Eduardom Sánchezom Reyesom z Mexika.

Do štvrťfinále BC4 postúpili Samuel Andrejčík a Michaela Balcová, ktorí nastúpia proti sebe dnes o 15:00 nášho času.

Slovensko do toho!

Zdieľaj: