Blíži sa Boccia Tatra Cup. Čo by ste o ňom mali vedieť?

Boccia na Slovensku sa po dlhom čakaní dočkala prvého turnaja od začiatku pandémie. Už zajtra sa v športovej hale v priestoroch Alexandra Wellness Hotel v Liptovskom Jáne uskutoční medzinárodný nebodovaný turnaj so zaujímavým obsadením. Prinášame vám otázky a odpovede, ktoré by ste pred týmto podujatím mali vedieť.

Kedy bude turnaj prebiehať?

Boccia Tatra Cup sa začína 17. júna príjazdom účastníkov a končí sa 22. júna ich odchodom. Súťaže prebehnú od 18. do 21. júna.

Aké krajiny budú na turnaji zastúpené?

Na Boccia Tatra Cup prídu hráči zo Slovinska, Chorvátska, Poľska, Českej republiky a samozrejme aj zo Slovenska.

Ktoré disciplíny sa na turnaji odohrajú?

Od 18. do 20. júna sa odohrajú súťaže jednotlivcov v kategóriách BC1, BC2, BC3 a BC4 a od poobedia 20. júna do 21. júna to budú súťaže tímov BC1/2, párov BC3 a párov BC4.

Kto sú najväčšie hviezdy turnaja?

Zo slovenského pohľadu budú favoritmi naši reprezentanti chystajúci sa na Paralympijské hry v Tokiu: Tomáš Král (BC1, Tímy BC1/2), Róbert Mezík (BC2, Tímy BC1/2), Samuel Andrejčík  a Michaela Balcová (obaja BC4, Páry BC4). Zo zahraničných hráčov to bude Kateřina Cuřínová (BC1, Tímy BC1), Adam Peška (BC3, Páry BC3), obaja z Českej republiky a Davor Komar (BC4, Páry BC4) z Chorvátska.

Aký bude hrací systém turnaja?

Hráči budú rozdelení do základných skupín, z ktorých sa následne bude postupovať do vyraďovacej časti. Každá kategória má iný počet účastníkov, preto sa bude v každej z kategórií postupovať do inej fázy vyraďovacej časti turnaja.

Propozície – jednotlivci (.pdf)

Propozície – páry a tímy (.pdf)

Zdieľaj: