3. ligové kolo BC3 (reportáž + výsledky)

Sezóna 2019 sa prehupla do svojej druhej polovice. Jej jesenná časť začala v obci Turie neďaleko Žiliny, kde si zmerali sily hráči v kategórii BC3. 3. ligového kola sa zúčastnilo 10 hráčov, rozdelených do 3 skupín. Do semifinále postupovali víťazi skupín a najlepší z 2. miest. Turnaju sa však nemohol zúčastniť Michal Tižo, víťaz tohtoročného 1. ligového kola.

Skupinová fáza priniesla niekoľko vysokých víťazstiev aj jeden tie-break. Medzi najvýraznejšie víťazstvá v skupinovej fáze patril výsledok 15:1, ktorým Boris Klohna porazil Františka Fábryho. Zahanbiť sa nenechal ani Adam Burianek. Ten si vo štvorčlennej skupine C poradil s Libušou Drahňákovou 14:0, s navrátilcom Rudolfom Krajčírom 12:0 a so Šimonom Jánom Mizerom 10:0. Najvyrovnanejšia bola “žilinská” skupina B, kde v zápase medzi Miroslavom Bielakom a Ľubou Škvarnovou došlo až na predĺženie za stavu 3:3. V tie-breaku sa z víťazstva tešil Bielak, ktorý sa tak tešil aj z postupu do semifinále.

V ňom však narazil na Adama Burianka, ktorému podľahol vysoko 1:11. Podobne vysokým víťazstvom (8:0) sa mohol pochváliť aj Boris Klohna, ktorý nedal šancu Ľube Škvarnovej. Zápas o bronz sa tak stal internou záležitosťou klubu OMD v SR Farfalletta. Z tretieho miesta sa nakoniec teší Miroslav Bielak, ktorý zdolal Ľubu Škvarnovú 4:1. Finále si pre seba opäť ukradli naši reprezentanti Boris Klohna a Adam Burianek. Obaja predviedli suverénne výkony, no finále sa napokon stalo jednostrannou záležitosťou. Boris Klohna vo finále nestratil ani jednu smenu a Burianka zdolal 5:0.

Kompletné výsledky 3. ligového kola BC3 (.pdf)

Zdieľaj: